Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Strona głównaNewsKulturaZnany aktor będzie gościem biblioteki

Znany aktor będzie gościem biblioteki

Spotaknie zaplanowane jest na 10 marca Spotaknie zaplanowane jest na 10 marca

 

Piotr Pręgowski będzie gościem Miejskiej i Powiatowej Biblioteki. Spotkanie będzie okazją, aby dowiedzieć się ciekawostek z życia aktora, a także filmowego planu, m.in. „Rancza” czy „Zmienników”.

 

 

Dla wielu widzów Piotr Pręgowski to Patryk Pietrek z kultowego serialu „Ranczo”, w którego aktor wcielał się przez całą dekadę. Można go także pamięć z wielu innych uwielbianych produkcji. Można go było oglądać m.in. w „Plebanii”, „Zmiennikach”, „Świecie według Kiepskich”, „Misiu”. W ciągu wielu lat swojej kariery związany był z teatrami Warszawskimi: Kwadrat, Rozmaitości, na Woli i Narodowym, gdzie na scenie Operetki wystąpił w musicalu „ Boso, ale w ostrogach” Grzesiuka. Ma również na swoim koncie dość spore doświadczenie jako aktor dubbingowy. To właśnie jego głosem mówił m.in. Miś Bubu w polskiej wersji filmów i seriali z Misiem Yogi.

Wkrótce będzie okazja, aby osobiście spotkać aktora. W piątek, 10 marca będzie on gościem Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Bełchatowie. Piotr Pręgowski na pewno opowie wiele anegdot i ciekawostek z planów filmowych, a także swojej aktorskiej kariery. Spotkanie zaplanowane jest na godz. 17:00. Wstęp jest bezpłatny, trzeba jednak pamiętać o ograniczonej liczbie miejsc.

 

ADA

 

PLAKAT Pręgowski 002