Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Strona głównaNewsKulturaZobacz nowy festiwalowy mural

Zobacz nowy festiwalowy mural

Jednym z autorów muralu jest Tomasz Pieczara, laureat Nagrody Prezydenta Miasta Bełchatowa w dziedzinie kultury z 2016 rokuJednym z autorów muralu jest Tomasz Pieczara, laureat Nagrody Prezydenta Miasta Bełchatowa w dziedzinie kultury z 2016 roku

 

Bełchatów, a w każdej literze jego nazwy symbole naszego miasta – tak wygląda najnowszy mural, który można już podziwiać na murze na placu Narutowicz. Dzieło Tomasza Pieczara, którego wspomagali Michał Kowalski oraz Edyta Kowalska, powstało w ramach tegorocznego Festiwalu Sztuki Jabłka.

 

 

Za nami piąta edycja Festiwalu Sztuki Jabłka za nami. Przez trzy dni władzę w mieście przejęli artyści. Koncerty, wystawy, spotkania literackie – w sumie kilkadziesiąt wydarzeń, które przyciągnęły rzesze bełchatowian. Pamiątką tegorocznego festiwalu jest wyjątkowy mural, który powstał na murze na placu Narutowicza.

Zamysł artystów – Tomasza Pieczary, Michała Kowalskiego oraz Edyty Kowalskiej – był prosty: wpleść symbole Bełchatowa w jego nazwę. W efekcie w dziewięciu literach mamy nawiązania m.in. do jabłka i biblijnej Ewy. Ale nie tylko. O muralu opowiedział nam jeden z autorów, który, co warto przypomnieć, wcześniej namalował trzy uliczne obrazy na Kamienicach Tkaczy (Ewę z jabłkiem, portret patrona Bełchatowa św. Jana Pawła II oraz Tkaczkę przy pracy).

 

AP

 

{vembed Y=XobaTlwTB74}