Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Strona głównaNewsKulturaZorganizuj swój własny koncert na placu Narutowicza

Zorganizuj swój własny koncert na placu Narutowicza

Zorganizuj swój własny koncert na placu Narutowicza
Dzięki skrzynce elektrycznej lokalni muzycy mogą podpiąć swoje instrumenty i korzystać z prądu za darmo
Mamy świetne wieści dla artystów i muzyków, którzy chcieliby zaprezentować swoją twórczość na placu Narutowicza. Przy budynku MCK PGE Gigantów Mocy uruchomiliśmy specjalną skrzynkę elektryczną, z której mogą za darmo pobrać prąd zasilający instrumenty. Wystarczy zgłosić się po klucz do Straży Miejskiej.

Muzycy uliczni na stałe wpisali się już w krajobraz dużych miast turystycznych, jak Kraków, Warszawa czy Gdańsk. Ale spotkać ich można także w mniejszych miejscowościach. Na ulicy coraz częściej występują nie amatorzy, ale studenci i absolwenci szkół muzycznych. Są utalentowani i widać, że muzyka to ich pasja. Dla niektórych zaś to sposób na życie. Dla innych zaś możliwość zaprezentowania swojej twórczości.

Zorganizuj swój własny koncert na placu Narutowicza

Teraz taką możliwość mają także bełchatowscy artyści. Wystarczy przyjść ze swoim sprzętem na plac Narutowicza, podpiąć się do prądu i grać. Co ważne, prąd jest całkowicie za darmo. Chętni muszą jednak wcześniej udać się do Straży Miejskiej. To właśnie tam jest bowiem klucz do skrzynki.

– To kolejny pomysł na ożywienie centrum miasta. Gorąco zachęcam wszystkich bełchatowskich muzyków oraz artystów do skorzystania z tej możliwości. Dla nich będzie to świetna okazja, aby zaprezentować szerszej publiczności swoją twórczość. Z drugiej strony umilą w ten sposób czas bełchatowianom, którzy w upalne letnie dni wypoczywają na placu Narutowicza – mówi prezydent Bełchatowa Patryk Marjan.

Skrzynka elektryczna znajduje się przy budynku MCK PGE Gigantów Mocy, a dokładnie tam, gdzie kiedyś stał kiosk internetowy. Można z niej pobrać prąd 230 V i wykorzystać go do zasilenia instrumentów, wzmacniaczy czy oświetlenia.