Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Strona głównaNewsSportZostań mistrzem układania kostki rubika na czas

Zostań mistrzem układania kostki rubika na czas

Układanie kostki Rubika to znakomita umysłowa rozrywka; fot./archiwum MCSUkładanie kostki Rubika to znakomita umysłowa rozrywka; fot./archiwum MCS

 

Za miesiąc Bełchatów będzie rubikowym centrum Polski. A to za sprawą Mistrzowskiego Turnieju w Speedcubingu, który w hali Energia odbędzie się 20 i 21 maja. Chętni do spróbowania swoich sił w układaniu kostki Rubika mogą się zapisywać, do czego prezydent Mariola Czechowska zaprasza wspólnie z Miejskim Centrum Sportu.

Mistrzowie potrafią tę przestrzenną łamigłówkę ułożyć w czasie krótszym niż 10 sekund. Czy w Bełchatowie pobity zostanie rekord świata? Dowiemy się już niebawem. W zaplanowanych na maj zmaganiach może stanąć nawet 160 zawodników z całej Polski. Tyle bowiem wynosi limit startowy Mistrzowskiego Turnieju w Speedcubingu. Organizacją imprezy zajmuje się wielokrotny medalista mistrzostw Polski – Piotr Tokarski.

Wszystkich zainteresowanych dobrą zabawą zapraszamy do wzięcia udziału w ogólnopolskich rozgrywkach w układaniu kostek Rubika na czas. Amatorzy tego sportu, którzy chcą spróbować swoich sił, mogą zgłaszać chęć rywalizacji. Formularz zgłoszeniowy znajduje się na stronie cube4fun.pl. Zapisy trwają do 15 maja. Same zawody zaś zaplanowano na 20 i 21 maja. Odbędą się one w hali Energia przy ul. Dąbrowskiego 11a.

 

AP

 

Plakat promujący Mistrzowski Turniej w SpeedcubinguPlakat promujący Mistrzowski Turniej w Speedcubingu