Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Strona głównaGospodarkaProjekty - banery„Zwiększenie atrakcyjności terenów inwestycyjnych w Bełchatowie – Strefa Czapliniecka”

„Zwiększenie atrakcyjności terenów inwestycyjnych w Bełchatowie – Strefa Czapliniecka”

Miasto sięgnęło po kolejne zewnętrzne środki. Tym razem na zwiększenie atrakcyjności bełchatowskich terenów inwestycyjnych, a dokładnie Strefy Czaplinieckiej.

Bełchatowska strefa inwestycyjna rozwija się dynamicznie. Wkrótce tereny przy ul. Cegielnianej i Czaplnieckiej zyskają uzbrojenie, a także wzbogacą się o dodatkowe 3,5 ha objęte Łódzką Specjalną Strefą Ekonomiczną. Wszystko po to, by podnieść atrakcyjności strefy, a tym samym przyciągnąć potencjalnych inwestorów i stworzyć nowe miejsca pracy. Na tym nie koniec. Miasto właśnie rozpoczęło realizację kolejnego projektu – pn. „Zwiększenie atrakcyjności terenów inwestycyjnych w Bełchatowie – Strefa Czapliniecka”. Jakie zadania będą realizowane w ramach projektu? Miasto opracuje program działań promocyjno-informacyjnych dotyczących terenów inwestycyjnych. Wśród nich m.in. przeprowadzenie kampanii w mediach czy wydanie publikacji informacyjnej w różnych językach – oczywiście na temat bełchatowskiej strefy. Ważnym punktem projektu będzie przygotowanie aplikacji mobilnej, która będzie odpowiadać oczekiwaniom inwestorów. Dzięki niej każdy potencjalny klient m.in. będzie mógł zapoznać się z informacjami o terenach, zobaczyć mapę strefy i okolic, obejrzeć galerię zdjęć. Aplikacja pozwoli także na szybki kontakt z urzędem czy skorzystać z mobilnych konsultacji. Co ważne aplikację będzie można bezpłatnie pobrać poprzez dwie platformy – App Store i Google Play. „Bełchatów bardzo chętnie sięga po nowoczesne rozwiązania, w tym także z zakresu elektronicznej komunikacji z klientem. Jesteśmy przekonani, że promocja strefy m.in. dzięki mobilnej aplikacji przyciągnie firmy, które zechcą tu inwestować” – mówi Marek Chrzanowski, Prezydent Miasta Bełchatowa.

 

Projekt, o którym mowa będzie wsparty środkami z Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka na lata 2007-2013 (Działanie 6.2, Poddziałanie 6.2.2). Umowa na dofinansowanie został podpisana przez prezydenta Bełchatowa, 30 października br. Co za tym idzie z portfela Unii Europejskiej będzie pochodzić 137 700,00 zł, czyli 85% wartości całego projektu. Pozostałe środki będą pochodzić z budżetu Miasta Bełchatowa. Wartość całego zadania to prawie 200 tys. zł.

 

Autor, zamieściła: AD-A