joombig banner rotation images

Menu

Nagrody za osiągnięcia sportowe odebrały w tym roku 43 osoby. Docenieni zostali zarówno zawodnicy, jak i trenerzy, wyróżnienia wręczone zostały podczas Inauguracji Roku Sportowego 2017/2018.

43 osoby zaangażowane w bełchatowski sport otrzymają nagrody prezydenta miasta, Marioli Czechowskiej43 osoby związane z bełchatowskim sportem otrzymają nagrody prezydent Bełchatowa, Marioli Czechowskiej podczas uroczystej Inauguracji Roku Sportowego 2017/2018. Docenieni zostaną zarówno zawodnicy, jak i trenerzy.

Reprezentacja Polski w futsau zagrała w BełchatowieZwycięstwem reprezentacji Polski w futsalu zakończyło się poniedziałkowe święto sportu w Bełchatowie. Polacy pokonali w pierwszym z dwóch spotkań towarzyskich Gruzję 4:2, a mecz oglądało blisko 1,5 tys. widzów. Przed biało-czerwonymi już niedługo Mistrzostwa Europy w futsalu.

Siatkarsla Liga Mistrzów zawita do BełchatowaW Mikołajki PGE Skra Bełchatów podejmie w hali „Energia” mistrza Francji, Chaumont VB 52. Będzie to mecz rozpoczynający występy żółto-czarnych w tegorocznej edycji Ligi Mistrzów. Początek spotkania o godz. 18.00.

Bolesław Bojanowski spisał 85 lat Skry BełchatówUkazała się długo wyczekiwana przez kibiców Skry książka o historii klubu. Trudu spisania 85 lat  bełchatowskiej siatkówki podjął się Bolesław Bojanowski, nauczyciel i dziennikarz sportowy. Promocja monografii  "Historia piłki siatkowej w Bełchatowie w latach 1930-2015" i spotkanie z jej autorem odbędzie się w czwartek, 7 grudnia, w Muzeum Regionalnym.

4 grudnia w Bełchatowie zagra reprezentacja Polski w futsaluReprezentacja Polski w futsalu, czyli halowej piłce nożnej, zawita do Bełchatowa. 4 grudnia w hali „Energia” piłkarze Błażeja Korczyńskiego rozegrają jedno z ostatnich spotkań kontrolnych przed przyszłorocznymi Mistrzostwami Europy. Rywalem biało-czerwonych będzie Gruzja.

Bełchatowianka, Aleksandra Gaworska, jest wśród nominowanych w plebiscycie Przeglądu SportowegoBełchatowianka Aleksandra Gaworska jest wśród nominowanych w 83. Plebiscycie na Najlepszego Sportowca Polski 2017 Roku. Brązowa medalistka lekkoatletycznych Mistrzostw Świata z Londynu o to miano walczy wraz z resztą sztafety 4×400 metrów. – Ta nominacja to dla nas olbrzymie wyróżnienie – przekonuje zdolna lekkoatletka.

Riszyła kolejna edycja programu "Lekkoatletyka dla każdego"Dzieci z najmłodszych klas szkół podstawowych uczestniczyły w zawodach sportowych w ramach programu "Lekkoatletyka dla każdego".  Projekt jest realizowany dzięki współpracy Urzędu Miasta Bełchatowa, Ministerstwa Sportu i Turystyki, Polskiego Związku Lekkiej Atletyki oraz Bełchatowskiego Klubu Lekkoatletycznego.

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Redaktor naczelny: Aleksandra Jasiczak, e-mail:a.jasiczak@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2017