Increase text size Decrease text size
Menu

Pierwsze medale Mistrzostw Bełchatowa we Wspinaczce na Czas zostały rozdane. 15 marca na ściance wspinaczkowej w hali Energia rywalizowały szkoły podstawowe. Za tydzień walczyć będą uczniowie gimnazjów. Swoim występem zachwycił Piotr Niźnik, sportowy stypendysta Miasta Bełchatowa.

Bełchatów będzie gościł młodych zawodników taekwon-do. Sportowcy zmierzą się w kilku konkurencjach w dwóch rodzajach mistrzostw. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęła prezydent Mariola Czechowska.

Blisko dwieście osób wystartowało w I Bełchatowskim Biegu Nocnym. Oprócz bełchatowian na starcie stanęli również mieszkańcy m.in. Łodzi, Sieradza czy Radomska.

Dwieście osób wystartuje 11 marca w I Bełchatowskim Biegu Nocnym. Zawodnicy pobiegną m.in. nowo wybudowaną ulicą Budryka na osiedlu Binków. Będą zmiany w organizacji ruchu.

Uczniowie bełchatowskich podstawówek i gimnazjów mogą spróbować swoich sił w Mistrzostwach Bełchatowa we Wspinaczce na Czas. Impreza odbędzie się po raz pierwszy. Do 10 marca organizatorzy czekają na zgłoszenia zespołów ze szkół.

Tegoroczna stypendystka, a zarazem zawodniczka BTS As Bełchatów Nikola Niepsuj wygrała w minioną niedzielę Turniej Wilson Kids Cup Łęczyca Open w Pabianicach. W drodze do finału była bezkonkurencyjna, wygrywając pojedynki 4:0 i 4:1. W finale spotkała się z zawodniczką ŁKT Łódź, którą pokonała 4:0. Gratulujemy!

18 lutego odbył się I Halowy Turniej Piłki Nożnej Bełchatów CUP 2017 dla rocznika 2008 o Puchar Prezesa PGE GKS Bełchatów. Były to pierwsze tak duże zawody dla dziewięciolatków i zawodników młodszych organizowane w Bełchatowie. Turniej odbył się w Hali Widowskowo-Sportowej KWB Bełchatów. Wzięło w nim udział w sumie 15 drużyn. Maluchy z wielkim zaangażowaniem walczyły na boisku, a poza zawodami piłkarskimi w przerwach meczowych świetnie bawiły się podczas przygotowanych specjalnie dla nich gier i zabaw. Impreza objęta została patronatem Prezydenta Miasta Bełchatowa.

 

Zapraszamy do pełnej fotorelacji.

Piątka zawodników BKL-u Bełchatów wystąpiła w Halowych Mistrzostwach Polski juniorów młodszych i juniorów w Toruniu. Zawodnicy rewelacyjnie zaprezentowali się na tej imprezie zdobywając dwa brązowe medale. Pierwszego dnia mistrzostw junior Szymon Woźniak w eliminacjach 60-tki uzyskał 7,01s aby w finale pobiec rekord życiowy 6,95s zdobywając brązowy medal. Dla Szymona to już 3 brązowy medal Mistrzostw Polski w ubiegłym roku zdobył medal na hali jak i na stadionie. Drugi brąz przypadło juniorce młodszej Juli Grzelewskiej w trójskoku. Uzyskała ona również rekord życiowy 11,30m. Dla Juli to debiut na tak dużej imprezie, dlatego tym bardziej ten medal to fenomenalne osiągnięcie. Ponadto, warto wspomnieć, że Julia jeszcze rok temu nie myślała o skakaniu a o powrocie do zdrowia po drugiej operacji zerwanej łękotki w kolanie. Jednak zdeterminowana wróciła zostając medalistką Mistrzostw Polski - pokreśla trener. Tuż za podium uplasował się kolejny junior młodszy Mateusz Pawlak w biegu na 1000m. Mateusz rewelacyjnie taktycznie wykonał bieg uzyskując rekord życiowy 2:36,40 poprawiając stary o ponad 3 sekundy. - Mateuszowi niewiele zabrakło do medalu, ale na pewno pozwoliło mu to aby uwierzyć w siebie. Na mistrzostwa przyjechał z 22 wynikiem na listach krajowych, a wywalczył 4 miejsce../ to rewelacja - komentuje trener Łukasz Mantyk.

Juniorka Julia Lis  w eliminacjach biegu na 60m uzyskała 8,24s awansując do finału B (walka o miejsca 9-16). W finale B była dokładna jak szwajcarski zegarek uzyskując identyczny czas i ostatecznie zajmując 14 miejsce na Mistrzostwach. - Julia to kolejna rekonwalescentka, która swoją ciężką pracą podczas zajęć jak i również rehabilitacji po zerwanych wiązadłach w kolanie pokazała że wystarczy mocno chcieć i cieszyć się tym co sie robi to wtedy można pokonać każdą barierę. - podkreśla trener. Kolejna juniorka, Weronika Kasznicka, brała udział w konkursie trójskoku zajmując 11 miejsce i uzyskując 10,98m. - Szkoda dwóch spalonych skoków a skok mierzony był dużo przed belką typowy na tak zwane "zaliczenie". Teraz kilka miesięcy wytężonej pracy i sądzę iż Weronika pokaże na co ją stać - opowiada o imprezie trener całej piątki zawodników BKL-u Łukasz Mantyk.

 

Podsumowanie:

Kategoria wiekowa U20

III miejsce - Szymon Woźniak 60m - 6,95s PB*

XI miejsce - Weronika Kasznicka trójskok - 10,98m

XIV miejsce - Julia Lis 60m - 8,24s SB*

Kategoria wiekowa U18

III miejsce - Julia Grzelewska trójskok - 11,30m PB

IV miejsce - Mateusz Pawlak 1000m - 2:36,40 PB

 

PB - Personal Best (rekord życiowy)

SB - Season Best (najlepszy wynik w sezonie)


Miasto Bełchatów
ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Redaktor naczelny: Katarzyna Kleska, e-mail:k.kleska@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Magdalena Jaśkiewicz, Aleksandra Elminowska, Aleksandra Duda - Andrzejewska, Tomasz Kałużyński

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2017