joombig banner rotation images

Menu

Ida Lis została wicemistrzynią świataOsiemnastoletnia Ida Lis, stypendystka Miasta Bełchatowa, została wicemistrzynią świata w trójboju siłowym. Zawody odbyły się z Calgary w Kanadzie. Gratulacje i życzenia dalszych sukcesów sportowych złożyła Idzie Mariola Czechowska, prezydent Bełchatowa.

MUKS Bełchatów podsumował sezon 2017/2018Koszykarki z MUKS Bełchatów podsumowały sezon. A jest o czym mówić, bo młode zawodniczki i ich trener idą jak burza. Świadczy o tym chociażby podwójne wicemistrzostwo w lidze wojewódzkiej. Za ciężką pracę i promocję Bełchatowa całemu MUKS-owi podziękowała prezydent Mariola Czechowska.

Setki bełchatowian bawiły się w strefie kibica na placu NarutowiczaSetki bełchatowian opanowały plac Narutowicza. Podczas pierwszego meczu Polaków na mundialu strefa kibica cała była biało-czerwona. Zabawa trwała kilka godzin, już od 12.00 na kibiców czekało mnóstwo atrakcji. W trakcie meczu emocje sięgały zenitu i, mimo przegranej z Senegalem 1:2, wiara w sukces i wyjście naszej kadry z grupy jest niezachwiana. Okazja do kolejnego wspólnego kibicowania będzie w niedzielę, 24 czerwca. Tego dnia Polska zmierzy się z Kolumbią.

Przy Staszica ma powstać nowy obiekt sportowyBudynek z szatniami i zapleczem dla drużyn planuje wybudować miasto. Obiekt miałby stanąć w pobliżu boisk treningowych przy ulicy Staszica. Magistrat będzie też inwestować w miejski stadion. Na pewno będzie remont szatni, ale zakres prac może być jeszcze większy.

Miasto będzie remontować nawierzchnię boiska na hali Energia Miasto chce wymienić nawierzchnię boiska na hali Energia. W planach jest także zakup nowego telebimu. Wszystko po to, aby zapewnić siatkarzom Skry Bełchatów jak najlepsze warunki. Być może te inwestycje pomogą rozgrywać w Energii mecze siatkarskiej Ligi Mistrzów.

Po dwunastu latach przerwy piłkarska reprezentacja Polski ponownie zagra na Mistrzostwach Świata. Pierwsze spotkanie na rosyjskim mundialu Polacy rozegrają 19 czerwca (wtorek) o godz. 17:00 z Senegalem.


Ten oraz pozostałe mecze będzie można obejrzeć wspólnie z mieszkańcami miasta na placu Narutowicza, gdzie na scenie plenerowej stanie telebim o powierzchni 23 metrów kwadratowych. Transmisja spotkania będzie głównym punktem każdego dnia z naszą reprezentacją, jednak nie zabraknie innych atrakcji.

Za każdym razem zabawę w centrum miasta rozpoczynać będziemy już na pięć godzin wcześniej. O tej porze uruchamiać będziemy strefę z konsolami, na których chętni będą mogli rozgrywać emocjonujące spotkania w ramach gry FIFA 18. Dodatkowo na dwie godziny przed meczem ze sceny czas umilał będzie animator, który za każdym razem przygotuje gry i zabawy dla dzieci oraz dorosłych. Zaplanowana jest także strefa dla najmłodszych, w której dzieci w wieku przedszkolnym będą mogły wraz z instruktorem próbować swoich sił w grach i zabawach sportowych.


Bełchatowianie będą wspólnie kibicować w strefie kibica na placu NarutowiczaPubliczny pokaz meczów Mistrzostw Świata będzie miał charakter niekomercyjny, w związku z czym nie będzie tam prowadzona żadna sprzedaż oraz wstęp będzie bezpłatny. Dla przybyłych kibiców przygotowany zostanie teren na ponad 1000 osób. W tylnej części placu dodatkowo staną trybuny na ok. 70 osób. Dla osób z niepełnosprawnością wydzielona zostanie specjalna strefa dla komfortowego oglądania.

Na placu Narutowicza będzie można obejrzeć wszystkie mecze Polaków - grupowe i te po ewentualnym awansie do fazy pucharowej. Oznacza to, że transmitowane będą spotkania 19 czerwca (godz. 17:00 z Senegalem), 24 czerwca (godz. 20:00 z Kolumbią) i 28 czerwca (godz. 16:00 z Japonią). Finał tegorocznych Mistrzostw Świata rozegrany zostanie 15 lipca, który również będzie można wspólnie oglądać w centrum naszego miasta.

 

19.06.2018

 

12:00 – 17:00 Strefa konsol – FIFA18

16:00 – 18:00 Aktywna strefa dla dzieci

17:00 – 20:00 Pokaz meczu Polska – Senegal

 

24.06.2018

 

15:00 – 20:00 Strefa konsol – FIFA18

17:30 – 20:30 Aktywna strefa dla dzieci

20:00 – 22:30 Pokaz meczu Polska – Kolumbia

 

28.06.2018

 

11:00 – 16:00 Strefa konsol – FIFA18

15:00 – 18:00 Aktywna strefa dla dzieci

16:00 – 19:00 Pokaz meczu Polska – Japonia

 

15.07.2018

 

12:00 – 17:00 Strefa konsol – FIFA18

16:00 – 18:00 Aktywna strefa dla dzieci

17:00 – 20:00 Pokaz meczu finałowego Mistrzostw Świata

 

 

W załączniku pismo Ambasady Federacji Rosyjskiej w Rzeczypospolitej Polskiej na temat zasad pobytu i meldunku w miejscu pobytu cudzoziemców podczas przeprowadzenia Mistrzostw Świat w Piłce Nożnej FIFA 2018 oraz informację na temat szczególnych cech ustawodawsta Federacji Rosyjskiej w zakresie zapewniania bezpieczeństwa i porządku publicznego podczas prowadzenia oficjalnych zawodów sportowych - wersja w języku polskim. 

 

Poniżej znajduje się również regulamin konkursu prowadzonego na oficjalnym koncie Miasta Bełchatowa na www.facebook.pl. 

 

MCS

fot./MCS

 

Podsumowanie bełchatowskiej edycji Czwartków Lekkoatletycznych Trzydziestu uzdolnionych, młodych sportowców jedzie na Ogólnopolski Finał Czwartków Lekkoatletycznych. To zawodnicy, którzy uzyskali najlepsze wyniki podczas bełchatowskiej odsłony czwartków. Zdobywcy głównych miejsc 7 czerwca odebrali statuetki, dyplomy i nagrody.

Rozpoczyna się rywalizacja o Puchar Prezydenta Miasta w siatkówce plażowejW sobotę, 9 czerwca rozegrany zostanie pierwszy turniej Grand Prix Bełchatowa w siatkówce plażowej. W sumie w cyklu rozegranych zostanie siedem turniejów. Kto zdobędzie Puchar Prezydent Bełchatowa, dowiemy się 1 września. Z kolei tenisiści są już na półmetku swoich rozgrywek. Kolejny, trzeci już turniej odbędzie się 16 czerwca.

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Redaktor naczelny: Aleksandra Jasiczak, e-mail:a.jasiczak@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2018