Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Jan Paweł II Patron Miasta BełchatowaDecyzją Stolicy Apostolskiej z 2 października 2012 r. błogosławiony Jan Paweł II został Patronem Miasta Bełchatowa. Uroczystości związane z nadaniem Bełchatowowi patronatu odbyły się 21. października 2012 r.

 

W obchodach wzięli udział dostojnicy Kościoła Katolickiego z Arcybiskupem Metropolitą Łódzkim ks. Markiem Jędraszewskim i Dziekanem Dekanatu Bełchatowskiego ks. Prałatem Januszem Krakowiakiem, posłowie i senatorowie, samorządowcy Miasta Bełchatowa i Powiatu Bełchatowskiego, goście z partnerskiego miasta Csongrad, przedstawiciele środowisk kulturalno-oświatowych, sportowych i biznesu oraz ponad dwa tysiące mieszkańców.

 

Mieszkańcy o ustanowieniu bł. Jana Pawła II Patronem Miasta Bełchatowa wypowiadali się bardzo pozytywnie. – To najpiękniejsze, co mogło nas spotkać – mówiła ze wzruszeniem bełchatowianka. – Bardzo dobrze się stało, że mamy tak wspaniałego patrona i orędownika. Jesteśmy z tego dumni – dodała inna mieszkanka.

 

Leszek Szczepaniak, wiceprzewodniczący Stowarzyszenia Rodzin Katolickich w Bełchatowie: Wystąpiliśmy z inicjatywą ustanowienia błogosławionego Jana Pawła II Patronem Miasta Bełchatowa, ponieważ uważamy, że dobre przykłady należy eksponować, a przykład Papieża Polaka szczególnie. Jak widać, inicjatywa spotkała się z aprobatą mieszkańców, władz samorządowych i samej Stolicy Apostolskiej. Cieszymy się wszyscy, że znajdujemy się w gronie miast wyróżnionych, które posiadają bł. Jana Pawła II za patrona. Jestem przekonany, że teraz dołożymy wszelkich starań, żeby podołać wyzwaniu i odpowiedzialności, jakie na nas spoczywają”.

Dekret papieski - Bełchatów
 

Dekret papieski - Bełchatów