Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Strona głównaDla seniorówCafe Senior RajCafe Senior Raj - Centrum Aktywności Seniora

Cafe Senior Raj – Centrum Aktywności Seniora

Pomieszczenie  do siedzenia, na którym znajdują się dwie kanapy z poduszkami, fotel oraz stolik kawowy. Na ścianie wisi obraz, w oknach zawieszone są zasłony
Miejsce dostępne dla każdego seniora zamieszkałego na terenie Miasta Bełchatowa
Cafe Senior Raj Centrum Aktywności Seniora działa od 2018 roku i jest miejscem, w którym osoby starsze miło mogą spędzić czas wolny we wspólnym gronie.

Umożliwia osobom starszym nawiązanie nowych przyjaźni i rozwinięcie kontaktów towarzyskich przy słodkim poczęstunku, kawie czy herbacie. Wśród wykorzystywanych form pracy z seniorami dostępne są zajęcia aktywizujące i integracyjne oparte na metodzie pracy warsztatowej, m.in. zajęcia komputerowe, plastyczne, kulinarne, kosmetyczne, teatralno-literackie, sportowo – taneczne. W ciągu roku seniorzy uczestniczą w spotkaniach z zakresu profilaktyki prozdrowotnej, imprezach okolicznościowych, czy organizowanych wycieczkach i wyjazdach. W miejscu tym seniorzy pozyskują informacje o wszelkich ofertach miasta adresowanych do swojej grupy wiekowej.

Integralną częścią Cafe Senior Raj jest Punkt Informacji Prozdrowotnej, w którym bełchatowianie – nie tylko ci po sześćdziesiątce – uzyskają wyczerpującą informację i wiedzę w zakresie ochrony zdrowia. Szczegółowe informacje na temat Punktu dostępne w zakładce: Dla mieszkańca – Zdrowie – Punkt Informacji Prozdrowotnej.

Kontakt:

Podmiot prowadzący: Regionalne Towarzystwo Społeczno – Kulturalne ERSKA
ul. Energetyków 6 (os. Przytorze)
97-400 Bełchatów
tel. 44 712 00 89
czynne: od poniedziałku do czwartku w godzinach od 15:00 do 19:00.

Cafe Senior Raj II

Bełchatowscy seniorzy od września 2022 r. mogą także realizować swoje pasje i aktywnie spędzać czas wolny w ramach Cafe Senior Raj II.

W ofercie placówki znajdują się m.in. spotkania tematyczne dotyczące kwestii prozdrowotnych, kulinarno-dietetycznych, ruchowych czy rehabilitacyjnych. Ponadto seniorzy aktywnie uczestniczą w różnych działaniach środowiskowych. Z inicjatywy uczestników drugiego Cafe Senior Raj została uruchomiona kafejka, która cieszy się dużym zainteresowaniem i jest miejscem spotkań przy kawie lub herbacie i domowych wypiekach. Wspólnie spędzone chwile w miłej atmosferze umilą każdemu seniorowi, który ukończył 60 rok życia.

Kontakt

Podmiot prowadzący: Stowarzyszenie Rodzin Katolickich Archidiecezji Łódzkiej oddział w Bełchatowie.
Kawiarenka Cafe Senior Raj II mieści się na osiedlu 1 Maja 4A (budynek świetlicy środowiskowej ARKA)
czynna: od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00 – 13.00.
Więcej informacji w godzinach pracy Kawiarenki lub pod numerem telefonu 44 632 58 00.