Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Strona głównaDla seniorówCafe Senior RajCafe Senior Raj - Centrum Aktywności Seniora

Cafe Senior Raj – Centrum Aktywności Seniora

„Cafe Senior Raj Centrum Aktywności Seniora”  działa od 2018 roku i ma na celu stworzenie miejsca przyjaznego osobom starszym – umożliwiającego im nawiązanie nowych przyjaźni i rozwinięcie kontaktów towarzyskich przy słodkim poczęstunku i wyśmienitej kawie czy herbacie, zapewniającego dostęp do informacji o wszelkich ofertach miasta adresowanych do bełchatowskich seniorów oraz, w którym realizowane programy będą ingerować i aktywizować lokalne środowisko seniorów w zakresie społecznym, kulturalnym i edukacyjnym.

Wśród wykorzystywanych form pracy z seniorami znajdą się zajęcia aktywizujące i integracyjne oparte na metodzie pracy warsztatowej, m. in. zajęcia komputerowe, plastyczne, teatralno-literackie, sportowo – taneczne. W ramach oferty zostaną także zorganizowane zajęcia z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej w ramach profilaktyki prozdrowotnej. Zorganizowane zostaną również spotkania integracyjne i wycieczki. W miejscu tym seniorzy będą również mogli pozyskać informacje o wszelkich ofertach miasta adresowanych do swojej grupy wiekowej.

Miejsce, godziny otwarcia:

Bełchatów, ul. Energetyków 6 (os. Przytorze)

Poniedziałek, wtorek i czwartek 15.00 – 18.00

tel. 44 712 00 89

Prowadzeniem Centrum zajmuje się  Regionalne Towarzystwo Społeczno-Kulturalne ERSKA.

Integralną częścią Cafe Senior Raj jest Punkt Informacji Prozdrowotnej, w którym bełchatowianie – nie tylko ci po sześćdziesiątce – uzyskają wyczerpującą informację i wiedzę w zakresie ochrony zdrowia, jak chociażby porady dotyczące prawidłowego odżywiania czy dbania o zdrowe serce.

 DSC4410    DSC4414    DSC4424    DSC4445

 DSC4429   DSC4450

 

Cafe Senior Raj II

Od września 2022 r. bełchatowscy seniorzy mogą także realizować swoje pasje i aktywnie spędzać czas wolny w ramach Cafe Senior Raj II. W ofercie placówki znajdują się m.in. spotkania tematyczne dotyczące kwestii prozdrowotnych, kulinarno-dietetycznych, ruchowych czy rehabilitacyjnych. Ponadto seniorzy aktywnie uczestniczą w różnych działaniach środowiskowych. Z inicjatywy uczestników drugiego Cafe Senior Raj została uruchomiona kafejka, która cieszy się dużym zainteresowaniem i jest miejscem spotkań przy kawie lub herbacie i domowych wypiekach. Wspólnie spędzone chwile w miłej atmosferze umilą każdemu seniorowi, który ukończył 60 rok życia, ten jesienno-zimowy czas.

Prowadzeniem Centrum zajmuje się  Stowarzyszenie Rodzin Katolickich Archidiecezji Łódzkiej oddział w Bełchatowie.

Kawiarenka Café Senior Raj II mieści się na osiedlu 1 Maja 4A

(budynek świetlicy środowiskowej ARKA)

czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00 – 13.00.

Więcej informacji w godzinach pracy Kawiarenki lub pod numerem telefonu 44 632-58-00.