Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Strona głównaDla mieszkańcaPomoc społecznaPomoc żywnościowa z Banku Żywności w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014...

Pomoc żywnościowa z Banku Żywności w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014 – 2020

Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa 2014-2020 jest współfinansowany z Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym.

Celem Programu jest zapewnienie najuboższym mieszkańcom Polski pomocy żywnościowej oraz uczestnictwa w działaniach w ramach środków towarzyszących.

W ramach Podprogramu pomoc mogą otrzymywać osoby/rodziny znajdujące się w trudnej sytuacji życiowej. Kwalifikacji do Programu dokonują pracownicy socjalni Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Bełchatowie.

W ramach Podprogramu można otrzymać takie artykuły jak: makaron jajeczny, ryż, kasza jęczmienna, groszek z marchewką, fasola biała, buraczki wiórki, koncentrat pomidorowy, powidła śliwkowe, fasolka po bretońsku, filet z makreli w oleju, szynka drobiowa i wieprzowa, pasztet, mleko, herbatniki, cukier, olej, żółty ser, miód nektarowy, mus jabłkowy i płatki owsiane.

Więcej informacji można uzyskać na stronie Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej  http://www.mopsbelchatow.pl/ w zakładce Bank Żywności.