Młodzi uczestnicy z Bełchatowa i okolic po raz kolejny udowodnili, że postać św. Jana Pawła II wciąż inspiruje kolejne pokolenia. Dziś odbył się etap prezentacji multimedialnych XXIII Powiatowego Konkursu „Pontyfikat Świętego Jana Pawła II”. Podczas uroczystości wręczono również nagrody laureatom I kategorii.
Bełchatów i litewskie Taurogi ponownie zacieśniają współpracę. Wiceprezydent Bełchatowa Wojciech Piasecki oraz burmistrz rejonu tauroskiego Dovydas Kaminskas podpisali akt odnowienia umowy partnerskiej, potwierdzając tym samym chęć dalszego rozwijania relacji między samorządami.
Roboty związane z budową nowej ścieżki rowerowej przy ul. Goetla ruszyły pełną parą. Prace ziemne są już prawie ukończone, obecnie wykonawca układa krawężniki. Za kilka dni planuje zacząć układanie samej kostki. Droga, która połączy istniejącą ścieżkę ze wschodnią obwodnicą ma być gotowa jesienią.
Będzie okazja, aby porozmawiać o Miejskim Planie Adaptacji do zmian klimatu. Ale też zadać pytania, rozwiać wątpliwości czy po prostu podpowiedzieć dobre rozwiązania. Zapraszamy na spotkanie informacyjne, które odbędzie się już we wtorek 16 czerwca o godz. 16:00 w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej.
Msza św. w intencji mieszkańców, Marsz dla Życia i Rodziny, koncert laureatów festiwalu „Santo Subito’’ - tak zapowiada się Dzień Patrona Miasta Bełchatowa św. Jana Pawła II oraz Bełchatowski Dzień Rodziny. Wspólne świętowanie odbędzie się w niedzielę, 21 czerwca.
To będzie ciekawe muzyczne wydarzenie. Na scenie Gigantów Mocy wystąpi chór Kantylenka, soliści grupy BAT-PKP, laureaci przeglądu „Moja Ojczyzna”. Głównym punktem będzie zaś premiera płyty „Bełchatów – miasto i tożsamość”. To wszystko już 14 czerwca, początek o godz. 17:00. Bezpłatne wejściówki dostępne są w kasach MCK.
Mieszkańcy Bełchatowa mają możliwość wzięcia udziału w konsultacjach nad planem ogólnym. Nowym, kluczowym dokumentem planistycznym, który będzie określał, w jaki sposób miasto będzie się rozwijać w najbliższych latach. Swoje opinie i wnioski można składać do 29 czerwca.
Już 20 czerwca 2026 roku Bełchatów ponownie stanie się areną turnieju koszykówki 3×3 „Streetball Bełchatów 2026”. Na boiskach przy Galerii Olimpia zmierzą się młodzi zawodnicy z całej Polski, walcząc o sportowe emocje i zwycięstwo.
Bełchatów, energetyczne serce regionu, przygotowuje się na jedno z najbardziej wymagających wydarzeń sportowych roku. Już w czerwcu miłośnicy biegów staną przed wyzwaniem pokonania własnych słabości podczas dwunastogodzinnej rywalizacji, gdzie liczy się nie tylko kondycja, ale przede wszystkim hart ducha i żelazna konsekwencja.
Jak wygląda praca fotografa „od kuchni”? Będzie się można o tym przekonać już niebawem. Bełchatowskie Towarzystwo Fotograficzne przygotowało wystawę poświęconą właśnie temu tematowi „Po drugiej stronie obiektywu”. Jej wernisaż w Galerii „Na Piętrze” odbędzie się już 12 czerwca. Tego samego dnia też zostanie otwarta druga ekspozycja pt. „Geografia spojrzenie: przestrzenie”.
Pamiętaj, by racjonalnie korzystać z wody. Szczególnie teraz, kiedy temperatury są coraz wyższe. Miejska spółka Wod.-Kan. zwraca się z prośbą, by późnym wieczorem podlewać ogrody czy wykonywać inne prace wymagające większego zużycia wody.
Złoty. Medal właśnie w takim kolorze na Mistrzostwach Polski w aquabike’u zdobył miejski stypendysta Kacper Krawczyk. Wielkie brawa. Gratulacje również z powodu powołania do kadry na listopadowe mistrzostwa świata. Trzymamy kciuki!