Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

W dawnym hotelu robotniczym powstaną cztery mieszkaniaW dawnym hotelu robotniczym powstaną cztery mieszkania

 

Rusza adaptacja nieużywanych pomieszczeń usługowych w Odrze na mieszkania komunalne. Miasto podpisało umowę z wykonawcą i przekazało plac budowy.


Jeszcze w tym roku w mieście przybędą kolejne mieszkania komunalne. To efekt robót adaptacyjnych, jakie właśnie ruszają w dawnym hotelu robotniczym przy ul. Czaplinieckiej.


- Kilka lokali usługowych w Odrze od pewnego czasu stało pustych. Dlatego też biorąc pod uwagę potrzeby mieszkaniowe naszych mieszkańców podjęliśmy decyzję o przekształceniu tych nieużywanych pomieszczeń na lokale mieszkaniowe. Jeszcze w tym roku powinniśmy pozyskać dodatkowe cztery mieszkania. Co ważne, jedno z nich będzie przystosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami – mówi wiceprezydent Bełchatowa Dariusz Matyśkiewicz.


Miasto podpisało już umowę z wykonawcą – firmą WIK-BUD – i przekazało plac budowy. W ciągu trzech miesięcy lokale powinny być gotowe. W planach są cztery mieszkania o powierzchni użytkowej od 45 do 47 mkw. Zakres prac jest dość szeroki. To bowiem nie tylko przebudowa samych ścian, budowa ścianek działowych z płyt kartonowo-gipsowych oraz ich pomalowanie czy montaż stolarki drzwiowej. W ramach robót położone zostaną również instalacje elektryczna, wodno-kanalizacyjna i gazowa, a także wentylacja mechaniczna. Ponadto w mieszkaniach zamontowane zostaną toalety, umywalki i zlewozmywaki wraz z bateriami, kabiny natryskowe oraz kuchenki gazowe z piekarnikiem.


Zgodnie z umową wszystkie prace związane z przebudową lokali usługowych w Odrze na mieszkania powinny zakończyć się w listopadzie. Zadanie jest współfinansowane ze środków Gminy Bełchatów.


AP

 

Jedno z mieszkań będzie dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnychJedno z mieszkań będzie dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2023

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl