Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Na Re:aktorze nie zabraknie atrakcji dla małych i nieco starszych dzieci; fot./archiwumNa Re:aktorze nie zabraknie atrakcji dla małych i nieco starszych dzieci; fot./archiwum

 

Planetarium, galaktyczni animatorzy, teleskopy i nieziemski teatrzyk – tegoroczny Festiwal Re:aktor zapowiada się iście kosmicznie. Do wspólnej zabawy prezydent Mariola Czechowska zaprasza wszystkie dzieci i całe rodziny. Impreza odbędzie się w niedzielę 4 czerwca na placu Narutowicza. Sponsorem i Mecenasem Kultury jest PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A.

 


Z okazji Dnia Dziecka miasto tradycyjnie przygotowuje imprezę z myślą o najmłodszych bełchatowianach, czyli Festiwal Re:aktor. W tym roku wszystkie zaplanowane atrakcje mają związek z kosmosem. – Wybór tego motywu jest nieprzypadkowy. Obchodzimy bowiem rok Mikołaja Kopernika, wybitnego polskiego astronoma, matematyki, prawnika i lekarza. 550. Rocznica urodzin Kopernika to dobra okazja, by przypomnieć dzieciom jego odkrycia, ale również zainteresować nauką. Dlatego też postawiliśmy na astronomię i kosmos. A że najlepiej uczymy się dobrze bawiąc, zaplanowaliśmy wiele atrakcji zarówno dla najmłodszych odkrywców, jak i tych nieco starszych – mówi Agnieszka Rogaczewska, dyrektor Wydziału Promocji Kultury i Sportu bełchatowskiego Urzędu Miasta.


Na wszystkich, którzy 4 czerwca zawitają na plac Narutowicza czekać będzie moc kosmicznych warsztatów: ceramicznych, plastycznych, kolorowanki, puzzle i wycinanki, a do tego kosmiczne rysostwory. Będzie można stworzyć orbitę z planetami oraz… rakietę. Za udział w zabawie każdy z „Kosmicznych bohaterów” otrzyma dyplom.


Między kolejnymi warsztatami będzie można obejrzeć specjalny seans „Planetarium”, w trakcie którego wybierzemy się w podróż do środka galaktyki. Dowiemy się jak powstają nowe gwiazdy i gdzie jest czarna dziura. Ponadto, dzięki goglom VR, chętni będą mogli odbyć wirtualny spacer w kosmosie.


Na tym nie koniec atrakcji. Brokatowe tatuaże, kolorowe warkoczyki, strefa klocków, modelarnia lotnicza, fotobudka i konkursy z nagrodami z pewnością zapewnią doskonałą zabawę. Zadbają o nią również galaktyczni animatorzy. Będą międzygwiezdne tańce oraz zadania dla odważnej załogi statku kosmicznego i prawdziwych astronautów, a wszystko pod okiem Robota Stefana.


Podczas Festiwalu Re:aktor nie może zabraknąć również teatru dla dzieci. Tym razem zapraszamy na spektakl „Ekogalaktyka”. Główni bohaterzy przedstawienia, czyli Kapitan Fryzura i Majtek Pokładowy wraz z dziećmi odwiedzą trzy planety, na których przeżyją niezliczone przygody. Nauczą się obsługi rakiety, poznają kosmitów, wybawią załogę statku z niezłych opresji.


Zabawa na placu Narutowicza rozpocznie się o godz. 14:00. Wszystkie kosmiczne atrakcje będą dostępne dla najmłodszych do godz. 19:00. Do zobaczenia w niedzielę 4 czerwca.

 

AP

 

Plakt Festiwal Re:aktor

 

 

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2023

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl