Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Wartość przekazanych przez firmę artykułów, to około 300 tys. zł  Wartość przekazanych przez firmę artykułów, to około 300 tys. zł

Osoby z Ukrainy, które znalazły schronienie przed wojną w Bełchatowie, mogą od 18 maja otrzymać dodatkowe wsparcie. Oprócz realizowanej już pomocy będą oni mogli otrzymać artykuły chemii gospodarczej oraz środki higieniczne. 

 

Na terenie Bełchatowa przebywa obecnie około 900 osób z Ukrainy, które w związku z trwającą wojną zmuszone zostały do opuszczenia swojego kraju. Uchodźcy, mogą liczyć na wsparcie m.in.  państwa, korzystając choćby z nieodpłatnych świadczeń zdrowotnych czy z programu 500 plus. Miasto Bełchatów wraz z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej zapewnia choćby pomoc żywnościową, ale także miejsca w miejskich przedszkolach i szkołach. Wspierają również  bełchatowianie, którzy otworzyli przed nimi swoje domy i serca oraz stowarzyszenia i organizacje.

 

Dodatkowo osoby te mogą otrzymać pomoc w postaci artykułów chemicznych przekazanych przez firmę Procter & Gamble. To środki higieny osobistej, pampersy, proszki i płyny piorące, czyszczące, wszystko, które firma przekazała nieodpłatnie miastu, na rzecz osób z Ukrainy. Artykuły będą wydawane od 18 maja 2022 r. w każdą środę w godzinach 10:00 – 13:00 w budynku Miejskiego Centrum Kultury „Gwarek” os. Dolnośląskie 204.

 

Aby skorzystać z tej formy wsparcia, należy zgłosić się z dokumentem potwierdzającym nadanie nr PESEL oraz dokumentem ze zdjęciem potwierdzającym tożsamość.

 

Pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej będą wydawać  artykuły zgodnie ze zgłaszanymi potrzebami, w zależności od ilości osób w rodzinie. Ta forma wsparcia przeznaczona jest dla Ukraińców i ich rodzin, mieszkających na terenie miasta Bełchatowa.

 

Bez zmian pozostaje organizacja wydawania żywności. W każdy dzień roboczy, w godzinach pracy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej przy ul. Staszica 18, można przyjść i nieodpłatnie zaopatrzyć się w podstawowe artykuły spożywcze. We wtorki na zainteresowanych tym wsparciem Ukraińców, pracownicy MOPS czekać będą do  godziny 17.00.

 

KR

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl