Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Choinki do schroniska może przynieść każdy, nie ma żadnych limitówChoinki do schroniska może przynieść każdy, nie ma żadnych limitów

 

Kupiłeś choinkę w donicy? Nie wiesz co z nią zrobić po świętach? Zamiast wyrzucać podaruj ją bełchatowskiemu Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt. Jego pracownicy dadzą drzewkom drugie życie. To już piąta odsłona akcji „PSYjmiemy choinki”.

 

 

Podarować można drzewka ukorzenione, wychodowane w donicy. Dzięki temu, kiedy już spełnią swoją bożonarodzeniową rolę, będzie je można wykorzystać jeszcze w inny sposób. Schronisko posadzi je wzdłuż ogrodzeń tak, by tworzyły ekościanę, która tłumić będzie hałas. Natomiast te przy kojcach pomogą chronić naszych podopiecznych w okresie chłodu od wiatru, latem zaś zaoferują cień i ulgę od słońca.

 

Zamiast więc wyrzucać choinkę, przywieźć ją na Zdzieszulicką, gdzie służyć będzie zwierzakom. Dlatego Ci, którzy jeszcze nie mają choinki, mogą rozważyć zakup właśnie takiej ukorzenionej. Natomiast Ci, którzy już mają bożonarodzeniowe drzewko mogą o nie odpowiednio zadbać, aby później mogło ono jeszcze posłużyć. - W okresie świąt warto ustawić choinkę w domu w miejscu chłodnym, z dala od grzejników i innych źródeł ciepła. Dbaj o drzewko, podlewaj i trzymaj w domu jak najkrócej. Po świętach przywieź do nas – czytamy na facebook’owym profilu Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt.

 

W ramach akcji „PSYjmiemy choinki”, drzewko może przywieźć każdy – nie ma żadnych limitów. Zapraszamy wszystkich chętnych – więcej informacji pod numerem telefonu (44) 633 38 77. Choinki można przywozić na teren Schroniska (ul. Zdzieszulicka) od poniedziałku do piątku w godz. 9:00-17:00 oraz w soboty w godz. 10:00-16:00.

 

Pomysł takiej akcji wziął się od pracowników Schroniska, którzy w poprzednich latach przywozili swoje drzewka. W tym roku to już piąta edycja „PSYjmiemy choinki”. Za każdym razem cieszy się ona ogromnym powodzeniem i dużym odzewem wśród bełchatowian. Liczymy, że podobnie będzie i tym razem.

 

ADA

SCHRONISKO

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2023

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl