Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Miasto co roku przyznaje stypendia artystyczne i sportowe  Miasto co roku przyznaje stypendia artystyczne i sportowe

 

Masz na swoim koncie znaczące sukcesy sportowe? A może wyróżniasz się w działalności artystycznej? Jeśli tak, to sięgnij po miejskie stypendium. Właśnie trwa nabór wniosków.

 

 

Sportowcy i artyści mogą liczyć na finansowe wsparcie od miasta. Prezydent Mariola Czechowska ponownie przyzna miejskie stypendia, tym razem na 2023 rok.

 

– Bełchatów stoi uzdolnionymi, młodymi ludźmi. Wielokrotnie słychać o ich wspaniałych medalowych startach, występach na ogólnopolskich scenach czy wystawach w galeriach na terenie całego kraju. Miejskie stypendia, które przyznajemy co roku, mają uhonorować ich zasługi, ale też pomóc w jeszcze lepszym przygotowaniu do udziału w planowanych startach czy realizacji artystycznych projektów. Dlatego zachęcamy wszystkich sportowców i artystów do ubiegania się o tę gratyfikację - powiedział Łukasz Politański, wiceprezydent Bełchatowa.

 

Każdy, kto chciałby starać się o stypendium, musi złożyć wniosek wraz z wymaganymi dokumentami (wzór wniosku można pobrać z miejskiej strony belchatow.pl, tj. TUTAJ). Trzeba także spełniać kilka warunków. Mieszkać w Bełchatowie, a w przypadku sportowców także – trenować jedną z dyscyplin ujętych w ministerialnym wykazie sportów (wśród nich m.in. kolarstwo, piłka nożna, pływanie czy taekwondo), mieć udokumentowany start w minionym roku w zawodach rangi mistrzowskiej, zająć czołowe miejsce w mistrzostwach.

 

Z kolei o stypendium artystyczne mogą się starać bełchatowianie – laureaci ogólnopolskich lub międzynarodowych przeglądów i konkursów artystycznych. Skierowane jest ono także do osób, które mają na swoim koncie szczególne osiągnięcia w zakresie twórczości artystycznej, ochrony dziedzictwa kultury lub upowszechniania kultury. Czas na złożenie wniosków o stypendium artystyczne mija 10 października. W przypadku sportowych jest nieco więcej czasu, bo do 15 października. Wzór wniosku można pobrać z miejskiej strony belchatow.pl, tj. TUTAJ.

 

Oprócz stypendiów sportowych każdego roku prezydent Bełchatowa przyznaje także miejskie nagrody. Mogą się o nie ubiegać sportowcy, a także trenerzy i działacze sportowi. Gratyfikacją wyróżniani są szkoleniowcy, których wychowankowie zajęli medalowe miejsce na Mistrzostwach Polski, brali udział w Mistrzostwach Europy, Mistrzostwach Świata, Uniwersjadzie, Paraolimpiadzie, Igrzyskach Olimpijskich albo zostali powołani do kadry narodowej. Wniosek najlepiej złożyć do 15 października. Nagrody Miasta Bełchatowa najczęściej wręczane są podczas uroczystej inauguracji roku sportowego, która zazwyczaj odbywa się na przełomie października i listopada.

 

Dodatkowe informacje odnośnie miejskich stypendiów i nagród można uzyskać w Wydziale Promocji Kultury i Sportu Urzędu Miasta Bełchatowa (ul. Kościuszki 15 w bełchatowskim magistracie pod nr tel. 44 733 51 01 i 44 733 51 09).

 

Osoby ubiegające się o stypendium sportowe zobowiązane są do uiszczenia opłaty skarbowej w wysokości 10 zł i dołączenia potwierdzenia wniesionej opłaty do wniosku.

Rachunek opłaty skarbowej Urzędu Miasta Bełchatowa:

87 1020 3916 0000 0402 0299 8490

Tytuł wpłaty: opłata skarbowa

 

ADA

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2023

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl