Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Nowa nawierzchnia położona została od Staszica do DąbrowskiegoNowa nawierzchnia położona została od Staszica do Dąbrowskiego

 

Mamy dobrą wiadomość dla kierowców – wraca ruch na ulicę Czyżewskiego. Kierowcy od dziś będą już mogli jeździć po nowej nawierzchni. Na swoje trasy powrócą też emzetki linii 2, 4, 5, 6 i 7.


Remont objął fragment od ul. Staszica do Dąbrowskiego. Prace ruszyły na początku listopada. By roboty mogły przebiegać sprawnie, remontowany odcinek ul. Czyżewskiego został wyłączony z ruchu. Dzięki temu wykonawca mógł położyć masę asfaltową od razu na całej szerokości jezdni.

 


- Czyżewskiego to jedna z ważniejszych i bardziej obciążonych ruchem ulic w tym rejonie Bełchatowa. Dlatego zależało nam na jak najszybszym zakończeniu prac. Po usunięciu starego asfaltu nie natrafiliśmy na żadne niespodzianki ani techniczne utrudnienia. Dzięki temu ruch na tę ulicę wraca wcześniej niż uzgodniliśmy z wykonawcą. Kierowcy mogą już jeździć po nowej, gładkiej nawierzchni. Trzeba jednak pamiętać, że drogowcom zostały jeszcze prace wykończeniowe – mówi wiceprezydent Bełchatowa Dariusz Matyśkiewicz.


Zamontowane zostaną jeszcze pionowe znaki drogowe, a także azyle w rejonie przejść dla pieszych. W planach są także punktowe naprawy nawierzchni chodników, montaż barierek i obróbka studzienek. Prace te jednak będą prowadzone przy otwartym ruchu, a informacje o trwających robotach drogowych są przy każdym z wlotów na ul. Czyżewskiego. Jak zapewnia wykonawca, całość ma być skończona zgodnie z umową, czyli w drugiej połowie grudnia. Wszystkie prace kosztować będą miasto blisko 830 tys. zł. Połowę kosztów pokryje starostwo powiatowe.


Komunikacja miejska


Otwarcie remontowanego fragmentu oznacza także powrót emzetek na swoje stałe trasy. Od godz. 12:00 autobusy linii nr 2, 4, 5, 6 i 7 kursować będą według normalnego rozkładu jazdy.

 

AP

 

Prace wykończeniowe będą prowadzone przy ruchu otwartymPrace wykończeniowe będą prowadzone przy ruchu otwartym

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2023

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl