Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Aktorzy grający w spektaklu "Kosmolenie ratują Ziemię""Kosmolenie ratują Ziemię" to spektakl, który uczy ekologii przez zabawę; fot. fb Teatr Kultureska

 

Najmłodszych bełchatowian zapraszamy na zabawną lekcję ekologii oprawioną wyjątkową muzyką, kostiumami i scenografią. Spektakl, którego bohaterami są największe kosmiczne leniuchy, które staną przed wyzwaniem uratowania naszej planety. Czy akcja zakończy się powodzeniem? Wszystko okaże się w niedzielę, 8 maja. Bilety na spektakl w Gigantach Mocy można kupić w kasie MCK oraz online.


Aktorzy Teatru Kultureska zabiorą najmłodszych widzów w magiczną kosmiczną podróż w czasie… Jest rok 3030. Ziemię ogarnęła zagłada. Przez zanieczyszczenia z planety zniknęły rośliny i zwierzęta. Pośród dymu i zgliszczy słychać tylko płacz ostatniej żyjącej istoty – Kropelki Wody. Tymczasem, gdzieś daleko w kosmosie, na odległej planecie żyją w spokoju Kosmolenie. Ewa, która ciągle ziewa i Michał Kichał – to największe kosmiczne leniuchy. W ich duszy tli się jednak marzenie – chcieliby zostać bohaterami przestworzy. Pewnego dnia na ich planetę dociera wiadomość z Ziemi z błaganiem o pomoc. Czy zareagują? Czy uda się uratować najpiękniejszą planetę w kosmosie?

 

Spektakl, który będzie można zobaczyć w sali teatralno-widowiskowej MCK PGE Gigantów Mocy, porusza wiele tematów ekologicznych. Przedstawia dzieciom negatywne skutki działań człowieka, takich jak: produkowanie dużej ilości śmieci, spalanie śmieci w piecach i zanieczyszczenie przyrody. Wskazuje sposoby na właściwe gospodarowanie odpadami - poszerza wiedzę dziecka o segregacji odpadów, metodach unikania powstawania odpadów oraz możliwościach ponownego ich wykorzystania. Z zabawnej historii płynie zatem do widzów wartościowy morał: "Jeżeli zadbacie o przyrodę, możecie stać się ziemskimi bohaterami".

 

Przedstawienie adresowane jest do dzieci w wieku przedszkolnym i uczniów klas I-IV szkoły podstawowej. Bilety na to wydarzenie w cenie 20 zł można już kupować w kasie MCK oraz w systemie sprzedaży online. Sam spektakl zostanie wystawiony w niedzielę, 8 maja, o godz. 17:00. Sponsorem wydarzenia jest Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. w Bełchatowie.

 

Plakat promujący spektakl "Kosmolenie ratują Ziemię"Plakat promujący spektakl "Kosmolenie ratują Ziemię"

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl