Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

 Wystawy, na otwarciu których była m.in. prezydent Mariola Czechowska, można zwiedzać do 13 lutegoWystawy, na otwarciu których była m.in. prezydent Mariola Czechowska, można zwiedzać do 13 lutego

 

Do połowy lutego w galerii „Na piętrze” można oglądać dwie nowe wystawy fotograficzne. Jedna prezentuje artystyczne spojrzenie na kopalnie i elektrownie, druga z kolei jest zapisem motocyklowej wyprawy do egzotycznego Maroka. Autorami prezentowanych zdjęć są członkowie Bełchatowskiego Towarzystwa Fotograficznego.


Najnowsze wystawy w Gigantach Mocy to propozycja dla miłośników fotografii, industrialnych pejzaży oraz egzotycznych wojaży. Pierwsza z nich zatytułowana jest „PGE GiEK wczoraj i dziś”. Autorzy zdjęć – członkowie Bełchatowskiego Towarzystwa Fotograficznego, zabierają widzów do zakładów spółki PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna. Na historycznych i współczesnych zdjęciach pokazano kopalnie i elektrownie m.in. w Bełchatowie, Turowie, Opolu czy Rybniku. Jak mówili fotograficy podczas otwarcia ekspozycji, na którym byli m.in. prezydent Mariola Czechowska oraz wiceprezydent Dariusz Matyśkiewicz, chcieli zabrać widzów w podróż do miejsc, które znaczącą wpłynęły na rozwój kilku regionów.


Druga z prezentowanych ekspozycji to fotograficzny zapis wyprawy do Maroka. Mariusz Kowalczyk, autor, bełchatowianin i członek BTF-u, podróżując motocyklem po wspomnianym Maroku, fotografował zarówno bogactwo tego regionu, jego naturę, przepych kultury i tradycji, jak także ubogie cywilizacje i nowoczesność.

 

>>> Zobacz fotogalerię: Wernisaż wystaw w Gigantach Mocy 

 

Obydwie ekspozycje są dostępne w galerii „Na piętrze” w PGE Gigantach Mocy do 13 lutego. Wystawy można zwiedzać bezpłatnie w godzinach otwarcia placówki.

 

ADA/AP

 

Pierwsza z wystaw prezentuje kopalnie i elektrownie "wczoraj i dziś"Pierwsza z wystaw prezentuje kopalnie i elektrownie "wczoraj i dziś"

 

Na drugiej ekspozycji można oglądać zdjęcia z egzotycznego MarokaNa drugiej ekspozycji można oglądać zdjęcia z egzotycznego Maroka

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl