Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Konkursowa praca w jednej z poprzednich edycji "Między rajem a węglem", fot. arch. MiPBP Konkursowa praca z jednej z poprzednich edycji "Między rajem a węglem", fot. arch. MiPBP

 

Napisz tekst o historii Bełchatowa i weź udział w konkursie ogłoszonym przez Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną. Z kolei dla tych, którzy lubią tworzyć prace plastyczne, placówka proponuje drugi konkurs – „Książka – obiekt artystyczny”.

 

Promocja czytelnictwa, rozwijanie artystycznych pasji i zdolności, a także poszerzenie wiedzy o historii Bełchatowa – to główne cele konkursów, które corocznie organizuje bełchatowska biblioteka. Pierwszy z nich „Między rajem a węglem” ogłoszony został właśnie po raz 27. Tym razem jego hasłem przewodnim jest „Legenda o Bełchatowie”. Zadaniem uczestników jest napisanie bajki, opowiadania, eseju czy innej wybranej przez siebie formy literackiej, która będzie nawiązywać właśnie do wspomnianego hasła konkursowego. Nie ma limitu, co do liczby znaków. Prace nie mogą być plagiatem, nie powinny być także wcześniej publikowane czy nagradzane. Jedna osoba może przesłać jedno zgłoszenie, które powinno być opatrzone godłem np. pseudonimem (nie znakiem graficznym). Konkurs „Między rajem a węglem” skierowany jest do uczniów bełchatowskich podstawówek, a dokładnie dzieci z klas IV-VIII. Na prace bełchatowska biblioteka czeka do 20 kwietnia.

 

„Książka – obiekt artystyczny” to drugi z konkursów. I w tym przypadku zgłoszenia można przesyłać do 20 kwietnia. Udział w nim mogą wziąć uczniowie szkół podstawowych z całego terenu powiatu bełchatowskiego. Prace będą oceniane w dwóch kategoriach – uczniowie klas IV-VI oraz VII-VIII. Zadanie konkursowe polega na przygotowaniu dowolną techniką książki, jako obiektu artystycznego. Poprzednie edycje pokazały, że młodzież ma niezwykle oryginalne i piękne pomysły.

 

Regulaminy obydwu konkursów m.in. z informacjami w jaki sposób można dostarczać prace konkursowe, jak je podpisać i jakie warunki muszą spełniać, można znaleźć na stronie internetowej Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej - www.biblioteka.belchatow.pl. Ogłoszenie zwycięzców zazwyczaj odbywa się w maju podczas specjalnego spotkania.

 

ADA

 

Konkurs literacki "Między rajem a węglem"Konkurs literacki "Między rajem a węglem"

"Książka obiekt artystyczny" to drugi z konkursów ogłoszony przez Miejską i Powiatową Bibliotekę w Bełchatowie "Książka obiekt artystyczny" to drugi z konkursów ogłoszonych przez Miejską i Powiatową Bibliotekę w Bełchatowie

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl