Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Prezydent Bełchatowa Mariola Czechowska oraz dyrektor Muzeum Regionalnego Marek Tokarek podczas finisażu wystawy kolarskiejPrezydent Bełchatowa Mariola Czechowska zachęca do zwiedzania wystawy kolarskiej w muzeum

 

Za nami sportowo-policyjna Noc Muzeów. Liczne atrakcje, jakie zorganizowaliśmy w sobotę, 14 maja, zarówno do Muzeum Regionalnego, jak i Gigantów Mocy przyciągnęły tłumy mieszkańców. Gra terenowa, nordic walking, wystawa kolarska, warsztaty lego, zagadki kryminalne i spotkanie z psem policyjnym – bełchatowianie, którzy wybrali się na nocne zwiedzanie miejskich placówek, na nudę z pewnością nie narzekali.


Tradycyjnie w połowie maja organizowana jest ciesząca się dużą popularnością impreza kulturalna. Mowa o Nocy Muzeów, do której – podobnie jak w latach poprzednich – włączyły się także bełchatowskie placówki kulturalne. - Cieszę się, że po dwuletniej przerwie możemy ponownie spotkać się na żywo. A frekwencja pokazuje, że było to nam wszystkim bardzo potrzebne – mówił Jakub Kołodziejczyk, dyrektor Miejskiego Centrum Kultury, w którym motywem przewodnim nocnego zwiedzania była „detektywistyczna zagadka”. W MCK PGE Gigantach Mocy bełchatowscy policjanci opowiadali, na czym, polega ich praca, a chętni mogli spróbować swoich sił np. w „zdejmowaniu” odcisków palców i na moment zamienić się w technika kryminalistyki. Najmłodsi z chęcią siadali za kierownicą radiowozu oraz na policyjnym motocyklu, dużo radości sprawiło im również spotkanie z przewodnikiem psa służbowego i jego czworonożnym partnerem. Nie brakowało także innych atrakcji, jak chociażby nauki budowania z klocków lego, warsztatów z robotyki oraz zajęć pełnych różnorodnych doświadczeń.


Z kolei w Muzeum Regionalnym w sobotni wieczór królował sport. Wszystko rozpoczęło się od finisażu wystawy poświęconej najwybitniejszemu bełchatowskiemu kolarzowi, Janowi Krawczykowi, oraz 60. rocznicy sekcji kolarskiej LSK Bełchatów. – Organizując wystawę chcieliśmy docenić tych wszystkich kolarzy, którzy na przestrzeni tych sześćdziesięciu lat przyczynili się do tego, że Bełchatów był sławny w całej Polsce, ale też w Europie i na świecie. Mam nadzieję, ze dzięki temu nasza młodzież pozna sportową historię naszego miasta, a nieco starsi mieszkańcy będą mogli ze wzruszeniem wspominać tę piękne dla bełchatowskiego kolarstwa lata – mówiła podczas finisażu wystawy Mariola Czechowska, prezydent Bełchatowa. Ci, którzy do tej pory nie zobaczyli ekspozycji, mają jeszcze okazję. – Nasza wystawa cieszy się ogromnym zainteresowaniem, co nas niezwykle cieszy. Na prośbę mieszkańców postanowiliśmy więc ją nieco wydłużyć i udostępnić do końca maja – dodał dyrektor Muzeum Regionalnego, Marek Tokarek.


Oprócz zwiedzania tej wyjątkowej wystawy, uczestnicy Nocy Muzeów w Dworku Olszewskich mogli skorzystać z warsztatów nordic walking i zagrać w piłkę nożną. Członkowie LKS uczyli chętnych gry w tenisa stołowego, były też rodzinna gra terenowa i turniej strzelecki. Wszystko to sprawiło, że nocne zwiedzanie w Muzeum Regionalnym upłynęło pod znakiem aktywności sportowej.


>>> Zobacz fotogalerię: Noc Muzeów 2022


Kolejna Noc Muzeów za rok, a my już dziś serdecznie na nią zapraszamy.

 

AP

 

Uczestnicy Nocy Muzeów w MCK PGE Giganty MocyUczestnicy Nocy Muzeów w MCK PGE Giganty Mocy poznali tajniki policyjnej pracy

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl