Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Bełchatowska biblioteka włącza się w akcję już po raz kolejnyBełchatowska biblioteka publiczna włącza się w akcję już po raz kolejny

 

Masz dziecko w wieku 3-6 lat? Przyjdź z nim do biblioteki i odbierz wyprawkę czytelniczą. Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Bełchatowie już po raz kolejny włącza się w ogólnopolską akcję „Mała książka – wielki człowiek”. Wyprawki można odbierać w wypożyczalni dla dzieci w bibliotece głównej oraz filiach nr 1 i 4.


To już czwarta odsłona akcji Instytutu Książki „Mała książka – wielki człowiek”, której głównym celem jest zachęcenie rodziców do odwiedzania bibliotek i codziennego czytania z dzieckiem. W projekcie bierze udział około 6 tys. bibliotek w Polsce, w tym także Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Bełchatowie.

 

Akcja skierowana jest do dzieci w wieku przedszkolnym i ich rodziców. Maluchy urodzone w latach 2015 - 2018, które odwiedzą bibliotekę, otrzymają w prezencie wyprawkę. Znajdą w niej znajdą wyjątkową, piękną i mądrą książkę dostosowaną do potrzeb najmłodszych czytelników.

 

„Pierwsze czytanki dla…” to starannie dobrany zestaw utworów wybitnych polskich poetów i pisarzy dziecięcych, w którym przeczytamy zarówno pozycje klasyczne, jak i współczesne. W gronie autorów są m.in. Joanna Papuzińska, Wanda Chotomska, Czesław Janczarski czy Hanna Januszewska. W publikacji znalazły się także teksy Adama Bahdaja, Jana Twardowskiego i Grzegorza Kasdepke – twórców prezentujących różne perspektywy spoglądania na świat.

 

Oprócz czytanki, najmłodsi bełchatowianie otrzymają także Kartę Małego Czytelnika. Podczas każdej wizyty w bibliotece, zakończonej wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, dostaną naklejkę. Po zebraniu dziesięciu przedszkolak zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania.

 

W wyprawce coś dla siebie znajdą także rodzice. Przygotowana dla nich broszura informacyjna przypomni o nieocenionej roli czytania w zrównoważonym i zdrowym rozwoju ich dziecka oraz o korzyściach wynikających z częstego odwiedzania biblioteki. Znajdą w niej również wiele czytelniczych porad i inspiracji.

 

Wyprawki czytelnicze będzie można odbierać w wypożyczalni dla dzieci w bibliotece głównej przy ul. Kościuszki 9 oraz w filiach nr 1 (ul. Rynek Grocholski 18) i nr 4 (ul. Turkusowa 7).AP

 

W wyprawce znajdą się m.in. "Pierwsze czytanki dla..." W wyprawce znajdą się m.in. "Pierwsze czytanki dla..."

 

 Plakat promujący kampanię "Mała książka - wielki człowiek"Plakat promujący kampanię "Mała książka - wielki człowiek"

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2023

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl