Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

 W wyykonaniu bełchatowskich stypendystów usłyszeliśmy m.in. przeboje Darii Zawiałow czy Sanah W wyykonaniu bełchatowskich stypendystów usłyszeliśmy m.in. przeboje Darii Zawiałow czy Sanah

 

Za nami drugi z cyklu „Letnich koncertów ze stypendystami”. Na letniej scenie Miejskiego Centrum Kultury wystąpiło kilkunastu młodych bełchatowian, którzy wykonali znane i lubiane przeboje – zarówno polskie, jak i zagraniczne.

 

 

„Letnie koncerty ze stypendystami” to dla młodych wykonawców okazja do pochwalenia się swoim talentem oraz artystycznymi osiągnięciami, dla bełchatowian zaś do ciekawego spędzenia letniego wieczoru. Tak też było w minioną niedzielę, 24 lipca. Kilkunastu stypendystów zaprosiło licznie zgromadzoną publiczność w muzyczną podróż. Z plenerowej sceny rozbrzmiewały piosenki z pierwszych miejsc list przebojów, ale także te sprzed lat. Mogliśmy usłyszeć przeboje m.in. Darii Zawiałow, Ralpha Kaminskiego, Dawida Podsiadło, Sanah, ale też niezapomniane utwory Marka Grechuty, Maanamu, Anny Jantar czy Edyty Geppert.

 

Przed publicznością zaprezentowali się: Amelia Bieniecka, Małgorzata Czapla, Lena Danielczyk, Liliana Kopala, Tatiana Kopala, Martyna Kruk, Zuzanna Rychlik, Gabriela Zatorska, Michalina Wojdala  oraz zespół A'Vista w składzie - Karolina Stępień, Natalia Łukasińska, Aleksandra Wyczachowska, Zuzanna Grzejszczak, Gabriela Zatorska. Miejscy stypendyści, podobnie jak podczas pierwszego letniego koncertu tydzień temu, opowiadali o tym, jak zaczęła się ich przygoda z muzyką, za co ją cenią i czy wiążą swoją przyszłość ze sceną.

 

- Muzyka jest sposobem wyrażenia siebie i swoich uczuć, to moja największa pasja. Teraz to już w sumie codzienność, bo kształcę się w tym kierunku. Towarzyszy mi non stop, bo i szkoła muzyczna, i zajęcia dodatkowe. Jest to mój sposób na odstresowanie się, a poza tym występy i konkursy dostarczają mi dużo adrenaliny. To jest całe moje życie – mówi Małgorzata Czapla. W podobnym tonie wypowiadała się Gabriela Zatorska. – Nie wyobrażam sobie życia bez muzyki. Śpiewam w zasadzie cały czas, zaraz po przebudzeniu i przed samym snem. To najlepszy sposób wyrażenia mojej tożsamości i bez niej nie byłabym w pełni sobą. Dlatego też z muzyką wiążę swoją przyszłość – dodaje.

 

Wszystkim stypendystom gratulujemy drzemiącego w nich talentu oraz wokalnych umiejętności oraz życzymy spełnienia wszystkich muzycznych marzeń i planów.

 

AP

 

Podczas koncertu zaśpiewał m.in. zespół A'vista Podczas koncertu zaśpiewał m.in. zespół A'vista

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl