Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Bukiet z różowych kwiatówKwiatowe kompozycje to pomysł na świeżą i kolorową dekorację wnętrz

 

Wszystkich kochających kwiaty zapraszamy na wyjątkowy pokaz florystyczny. W środę, 27 kwietnia, Mateusz Gosławski, pokaże, jak w prosty sposób wykonać efektowne wiosenne dekoracje. Tuż po pokazie, który rozpocznie się o godz. 17:00, zostanie otwarta wystawa prac czternastu bełchatowskich florystów – zarówno zawodowych, jak i amatorów.


Kwiaty mają niezwykłą moc – są piękne, pozytywnie wpływają na nasze samopoczucie, a także dekorują wnętrza. Od wieków towarzyszą nam w różnych uroczystościach, a sztuka ich układania znana jest od starożytności. Kompozycje kwiatowe mają różne znaczenie, zmieniają się wraz z modą, dostępnością materiałów czy upodobaniami odbiorców. Z pewnością florystyka łączy ze sobą naturę i sztukę.


I to właśnie tej sztuce poświęcony będzie pokaz, na jaki zapraszamy wspólnie z Miejskim Centrum Kultury. W trakcie spotkania w Gigantach Mocy zasady cięcia roślin, układania kompozycji, doboru kolorystyki oraz stosowania różnych odmian kwiatów i ziół przybliży widzom Mariusz Gosławski. Pokaże również, jak wykorzystując dostępne w domu materiały czy naczynia, stworzyć piękne, wiosenne dekoracje.


Bo to właśnie „Wiosna” – czas, kiedy przyroda budzi się do życia – będzie tematem towarzyszącej pokazowi wystawie. Zaprezentowane na niej przygotowane wcześniej prace florystyczne z pewnością ucieszą oczy zwiedzających. Wśród prezentowanych kompozycji będą m.in. bukiety, wianki, czy dekoracje w naczyniach, które da się wykonać z otaczającej nas flory. Ich autorami będą: Mariusz Gosławski, Anna Antoszczyk, Marianna Gleń, Iwona Gołda, Sylwia Krakowiak, Beata Krynke, Ewelina Leonczak, Magdalena Markiewicz, Dorota Słowińska, Mira Stępień, Joanna Szymańska, Ewa Wocheń, Jolanta Ziemba, Emilia Źródelna. Wystawę będzie można podziwiać na dolnym foyer Gigantów Mocy do 29 kwietnia.

 

AP

 

Plakat promujący pokaz oraz wystawę florystycznąPlakat promujący pokaz oraz wystawę florystyczną

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl