Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Zamówione książki będą czekać w otwieranych na kluczyk szafkachZamówione książki będą czekać w otwieranych na kluczyk szafkach

 

Chcesz wypożyczyć lub oddać książkę do Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej? Skorzystaj z (Retro)Książkomatu. Zasada jest prosta – wystarczy telefonicznie zamówić interesujący nas wolumin i w ustalonym czasie odebrać go ze skrytki.

 


(Retro)Książkomat to, obok „Książki z dostawą do domu”, kolejne pomysł Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Bełchatowie i udogodnienie dla czytelników w czasie pandemii. Jak tłumaczy Edyta Jasińska, dyrektor placówki, chodzi o taką organizację pracy biblioteki, by jak najbardziej zminimalizować rozprzestrzenianie się COVID-19. - To rodzaj bezkontaktowej wypożyczalni. Przygotowane dla czytelnika książki zostaną włożone do szafki, obok której wiszą zdezynfekowane wcześniej kluczyki. Wystarczy otworzyć odpowiednią skrytkę, włożyć do niej książki, które były wcześniej wypożyczone i zabrać nowe. Następnie trzeba będzie kluczyk wrzucić do specjalnie przygotowanego koszyczka. I to wszystko – dodaje dyrektor Jasińska.


Mieszkańcy, którzy chcieliby skorzystać z tej formy wypożyczenia, muszą się wcześniej skontaktować telefonicznie z biblioteką. Po złożeniu zamówienia, czytelnik otrzyma numer skrytki do jednej 21 szafek stojących przy wejściu do biblioteki głównej. To właśnie tam czekać będą przygotowane przez pracowników pozycje. Zwrot woluminów odbywać się będzie w podobny sposób.


Wszelkie informacje na temat (Retro)Książkomatu uzyskać można dzwoniąc pod jeden ze wskazanych numerów telefonu:

 

  • czytelnia dla dorosłych 44 635 03 17, tel. kom. 516 355 804,
  • czytelnia dla dzieci 44 635 03 18, tel. kom. 506 681 843.

 


Przypomnijmy, że to nie jedyne udogodnienie, jakie przygotowała biblioteka. Seniorzy 75+ oraz osoby niepełnosprawne mogą zamówić „Książkę z dostawą do domu”. Aby wyrazić chęć skorzystania z tej propozycji, wystarczy zadzwonić pod nr 44 632 28 71 i zgłosić taką chęć. Co ważne, jeśli mieszkańcy zainteresowani taką formą wypożyczenia woluminów nie są jeszcze czytelnikami biblioteki, podczas pierwszej wizyty domowej zostaną do niej zapisani.

 

AP

 

Książki trafią do (Retro)Książkomatu po złożeniu telefonicznego zamówieniaKsiążki trafią do (Retro)Książkomatu po złożeniu telefonicznego zamówienia

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl