Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Wernisaż obu wystaw zaplanowano 12 listopada o godz. 17:00Wernisaż obu wystaw zaplanowano 12 listopada o godz. 17:00

 

Miejskie Centrum Kultury wraz z BTF-em szykują nie lada gratkę dla miłośników dobrej fotografii. W najbliższy piątek, 12 listopada, odbędzie się bowiem wernisaż dwóch wyjątkowych wystaw dwóch wyjątkowych artystek. W Galerii „Na piętrze” zaprezentowane zostaną prace Katarzyny Pawelec oraz Alicji Przybyszowskiej.


Co łączy spektakl teatralny i rajd konny? Odpowiedź na to pytanie znajdziemy na pierwszej z najnowszych wystaw Bełchatowskiego Towarzystwa Fotograficznego„W tę i z powrotem – pokusa wolności”. Ich autorka, Katarzyna Pawelec, zaprezentuje prace wykonane podczas pleneru w stadninie koni oraz prace zainspirowane wystawionym niedawno na deskach sali teatralno-widowiskowej PGE Gigantów Mocy spektaklem pt. „Koniec końców koniec”. Te dwa wydarzenia, na pozór odległe, fotografka spina w jedną pokrewną przestrzeń, w której główną rolę grają żywioł ruchu oraz dynamika i swoboda ciała – tak ludzkiego, jak i zwierzęcego.

 

Druga ekspozycja – „Symbol systemu” to zbiór fotografii Alicji Przybyszowskiej, uznanej i wielokrotnie nagradzanej artystki. Wystawa jest próbą zmierzenia się z architektoniczną spuścizną epoki komunizmu. Komunistyczne budowle przetwarza w struktury nierealne, wręcz modernistyczne. Artyska podejmuje wysiłek zmierzenia się z ich piętnem bardziej w sferze mentalnej i psychicznej, niż estetycznej.

 

Wernisaż obu wystaw odbędzie się w piątek, 12 listopada. – Nie chcę zdradzać zbyt wielu szczegółów dotyczących ekspozycji. Najlepiej przyjść i porozmawiać z autorkami, które najlepiej opowiedzą o tym, co je inspiruje i co chcą przekazać swoimi pracami – mówi prezes Bełchatowskiego Towarzystwa Fotograficznego Andrzej Juchniewicz. Początek wernisażu w Galerii „Na piętrze” MCK PGE Gigantów Mocy o godz. 17:00.

 

Więcej informacji o wystawach oraz o autorkach prezentowanych prac znaleźć można na stronie Miejskiego Centrum Kultury (mckbelchatow.pl).

 

AP

 

Plakat promujący wystawę Katarzyny PawelecPlakat promujący wystawę Katarzyny Pawelec

 

Plakat promujący wystawę Alicji PrzybyszowskiejPlakat promujący wystawę Alicji Przybyszowskiej

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl