Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Ogólnopolski Konkurs Recytatorski skierowany jest do amatorówOgólnopolski Konkurs Recytatorski skierowany jest do amatorów

 

Startuje 67. edycja Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Do udziału w nim zapraszamy miłośników literatury, słowa i muzyki. Eliminacje powiatowe odbędą się 22 marca w Miejskim Centrum Kultury, zgłoszenia można natomiast przesyłać do 11 marca.


Ogólnopolski konkurs Recytatorski (OKR) to najstarszy i najważniejszy tego typu konkurs w naszym kraju. Tegoroczna jego odsłona wpisuje się w obchody uchwalonego przez Sejm RP Roku Romantyzmy Polskiego. Organizatorzy liczą, że zachęci to uczestników konkursu do sięgnięcia po dzieła niezmiennie zaliczane do największych dokonań polskiej literatury.


W konkursie mogą uczestniczyć uczniowie szkół ponadpodstawowych, studenci (z wyłączeniem studentów kierunków artystycznych wyższych uczelni teatralnych i muzycznych oraz kierunku pedagogika muzyki/wychowanie muzyczne w wyższych uczelniach artystycznych i nieartystycznych) oraz dorośli. Warunkiem uczestnictwa jest wypełnienie i dostarczenie karty zgłoszenia do Miejskiego Centrum Kultury w Bełchatowie, w którym prowadzone będą eliminacje powiatowe. Chętni mają na to czas do piątku, 11 marca.


Popularny OKR prowadzony będzie w formie czterech odrębnych turniejów: recytatorskiego, „wywiedzione ze słowa”, poezji śpiewanej oraz teatrów jednego aktora. Dokładne informacje dotyczące zasad uczestnictwa w 67. Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim, jego regulamin oraz karty uczestnictwa znajdują się na stronie głównego organizatora (Towarzystwa Kultury Teatralnej) tkt.art.pl.

 

Eliminacje powiatowe konkursu odbędą się w Miejskim Centrum Kultury w Bełchatowie we wtorek, 22 marca. Początek o godz. 11:00.

 

AP

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl