Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Zrobienie zdjęcia w jaskini to spore wyzwanie techniczne; fot. Joanna OlejnikZrobienie zdjęcia w jaskini to spore wyzwanie techniczne; fot. Joanna Olejnik

 

Miłośnicy fotografii będą mieć okazję odkrycia ukrytego piękna jaskiń Jury Krakowsko-Częstochowskiej. A to za sprawą najnowszej wystawy Bełchatowskiego Towarzystwa Fotograficznego w Galerii „Na Piętrze” MCK PGE Gigantów Mocy. Druga z ekspozycji z kolei ukaże moc tkwiącą w długim czasie naświetlania. Na wernisaż wystaw zapraszamy w piątek, 19 maja.

 


Autorami zdjęć, które zaprezentowane zostaną na pierwszej wystawie są Joanna Olejnik z Bełchatowskiego Towarzystwa Fotograficznego oraz Maciej Witkowski. Oboje należą także do Speleoklubu Łódzkiego. Jak piszą na facebookowym wydarzeniu poświęconemu wernisażowi wystawy pt. „Jaskinie Jury", możliwość zaprezentowania swoich zdjęć to dla nich wielka radość i powód do ekscytacji. - Cieszymy się, że możemy dzielić się tymi zdjęciami, które często były robione w niegościnnym, wymagającym i trudnym środowisku jurajskich jaskiń, bez odrobiny naturalnego światła! Będziemy odpowiadać na Wasze nurtujące pytania: czym są dla nas jaskinie, jak zostać taternikiem jaskiniowym, jak rozpocząć swoją przygodę z odkrywaniem jaskiń oraz jakiego sprzętu używamy, by poruszać się po nich bezpiecznie. Opowiemy o naszych kulisach powstawania zdjęć, o trudnościach z nimi związanych oraz o planach na następne realizacje pod Jurajską ziemią – czytamy na fb. 


Tytuł drugiej wystawy - „Długie czasy" -  brzmi nieco enigmatycznie, choć jak wyjaśnia prezes BTF-uAndrzej Juchniewicz, mówi wszystko o prezentowanych pracach. – To typowa wystawa zadaniowa i szkoleniowa. Autorzy zdjęć wykorzystali bowiem element robienia zdjęć na długich czasach naświetlania. W fekcie powstały fotografie zastane, rozmyte, pokazujące dynamikę ruchu. Chcieliśmy pokazać malowanie światłem, zdjęcia nocnego nieba, zamrożenie przepływającej wody czy rozmycie jadących pojazdów. Jak sobie z tym zadaniem poradzili nasi fotograficy? Najlepiej przekonać się o tym odwiedzając naszą wystawę – dodaje prezes Andrzej Juchniewicz.


Wernisaż obu wystaw odbędzie się w piątek, 19 maja w Galerii „Na Piętrze” MCK PGE Gigantów Mocy. Początek o godz. 17:00. Same zaś ekspozycje będzie można oglądać do 19 czerwca.

 

AP

 

Plakat promujący wystawę  Plakat promujący wystawę

 

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2023

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl