Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Najnowsza wystawa BTF to efekt pracy fotografów podczas wiosennych warsztatów w Biebrzańskim Parku NarodowymNajnowsza wystawa BTF to efekt pracy fotografów podczas wiosennych warsztatów w Biebrzańskim Parku Narodowym

 

Fascynująca flora i fauna doliny Biebrzy uchwycona przez członków BTF i pracowników PGE – tak w kilku słowach można opisać najnowszą ekspozycję w Galerii „Na Piętrze” Gigantów Mocy. Na wystawie, którą można oglądać do 10 listopada, pokazano także kulisy pracy fotografa przyrody.


Rozległe torfowiska doliny Biebrzy i jej unikalne flora i fauna od lat przyciągają fotografów z całej Polski, ale też z Europy i świata. Wiosną warsztaty w Biebrzańskim Parku Narodowym prowadziło także Bełchatowskie Towarzystwo Fotograficzne. Teraz możemy podziwiać efekty ich pracy.

 

Na ekspozycji w Galerii „Na Piętrze” MCK PGE Gigantów Mocy zaprezentowane zostały bowiem zdjęcia ukazujące ten największy w Europie obszar bagienny oraz niezwykle rzadko występujące, zagrożone wyginięciem, gatunki roślin, ptaków i zwierząt. – Obserwowanie ptaków i zwierząt to ogromna przyjemność, a także możliwość powrotu, choć na chwilę, do natury. Nie możemy zapominać, że jesteśmy częścią przyrody, która niestety przez działalność człowieka jest dewastowana. Mamy nadzieję, że zwiedzający oglądając nasze zdjęcia nie tylko zachwycą się pokazanym na nich pięknem, ale też zatęsknią za kontaktem z przyrodą – mówi Andrzej Juchniewicz, prezes Bełchatowskiego Towarzystwa Fotograficznego.

 

Integralną częścią ekspozycji są także rekwizyty, które uchylają rąbka tajemnicy pracy fotografa. A nie jest to praca łatwa. – W plener wychodzimy w nocy, kiedy jeszcze jest ciemno, bo wtedy zwierzęta śpią. Nieodzownymi elementami naszego wyposażenia są ubrania maskujące i czatownie. A potem trzeba czekać kilka godzin w nadziei, że zwierzęta nas nie zobaczą i będziemy mieć szansę na zrobienie im zdjęcia – zdradza prezes Juchniewicz.

 

>>> Zobacz fotogalerię: Wernisaż wystawy BTF

 

Współpraca PGE z Biebrzańskim Parkiem Narodowym jest realizowana w ramach programu „Lasy Pełne Energii”. W ramach współpracy powstały dwie wystawy - jedna w Galerii „Na Piętrze” MCK PGE Gigantów Mocy, drugą zaś można oglądać w Galerii Plenerowej Muzeum Łazienek Królewskich w Warszawie przy ul. Agrykola (w okolicy bramy Herbowej i Ermitażu).

 

AP

 

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl