Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Konkurs dziennikarski to okazja do rozwijania talentu literackiego uczniówKonkurs dziennikarski to okazja do rozwijania talentu literackiego uczniów

 

Zapraszamy uczniów klas 5-8 do udziału w konkursie dziennikarskim, który organizujemy z Miejskim Centrum Kultury. Na autorów najciekawszych reportaży z ferii zimowych czekają atrakcyjne nagrody. Na prace uczniów klas 5-8 szkół podstawowych czekamy do końca marca.


Zadaniem uczestników będzie napisanie reportażu z ferii, w którym opiszą gdzie i w jaki sposób spędzili zimową przerwę od nauki. Prace pisemne należy sporządzić odręcznie lub na maszynie do pisania. Można je także własnoręcznie zszywać, oprawiać, ozdabiać, ilustrować za pomocą rysunków bądź fotografii, z wykorzystaniem różnorodnych technik, stylizacji i materiałów, takich jak np. papier ozdobny, papier z recyklingu, tkaniny.


Ważne, aby w reportażu zawartych zostało co najmniej 5 słów „kluczy” kojarzących się z Ekspozycją PGE Giganty Mocy: energia, moc, gigantyczny, siła, nauka, potencjał, elektryzujący, nowoczesny, zabawa, przyroda, doświadczenie, tajemnica, przygoda, ciekawostka, ekologia, atrakcje, eksperyment, technologia. Mogą one być użyte w formie czasownika, przymiotnika, rzeczownika lub przysłówka.

 

Uwaga! Prace napisane na komputerze nie będą oceniane. Prace można przesyłać do 31 marca. Regulamin konkursu wraz z kartą zgłoszeniową znajduje się na stronie MCK TUTAJ.

 

Wszyscy uczestnicy konkursu „Młody reporter” otrzymają upominek (gadżety promocyjne Ekspozycji Giganty Mocy). Na autorów najciekawszych prac czekają zaś nagrody ufundowane przez sponsora – sklep Reporter Young.

 

Plakat dot. konkursu "Młody reporter"Plakat dot. konkursu "Młody reporter"

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl