Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

 Beata Sztajerowska z biblioteki przekonuje, że do wykonania pająka wystarczy dobry pomysłBeata Sztajerowska z biblioteki przekonuje, że do wykonania pająka wystarczy dobry pomysł

 

Są jeszcze wolne miejsca na kurs tworzenia pająków ludowych, jaki w ramach wakacyjnych warsztatów organizuje biblioteka publiczna. Uczestnicy tych kilkudniowych zajęć będą mogli własnoręcznie wykonać tradycyjne ozdoby. Wystarczy się zapisać – warsztaty są bowiem bezpłatne. Dla szukających pomysłu na kreatywne spędzenie wakacji w mieście, polecamy także zajęcia w Miejskim Centrum Kultury i Muzeum Regionalnym.


- Kiedyś tworzono je z okazji świąt i wieszano w chacie, aby przynosiły szczęście i pieniądze wszystkim domownikom. Dzisiaj stanowią oryginalną ozdobę naszych domów. Przygotowanie pająka ludowego, bo to właśnie je będziemy robić na naszych warsztatach, jest dość pracochłonne. Jednak nie ma piękniejszych akcentów dekoracyjnych mieszkań, niż te wykonane własnoręcznie – mówi Edyta Jasińska, dyrektor Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej im J.I. Kraszewskiego.


Pierwszy turnus tworzenia pająków ludowych rozpocznie się w poniedziałek, 18 lipca, i potrwa cały tydzień. Jest on przeznaczony dla dzieci w wieku od 10 do 12 lat. Aby wziąć w nim udział, wystarczy się zapisać. Zajęcia są bowiem darmowe. Wymagają one jednak od uczestników sporej dawki kreatywności . - Będziemy je tworzyć z prostych i łatwo dostępnych materiałów: słomy, piór, włóczki, bibuły czy papieru. Wystarczy jedynie dobry pomysł i chęci, a z pewnością powstanie coś wyjątkowego. Przede wszystkim jednak robienie pająków to dobra zabawa – podkreśla Beata Sztajerowska, kustosz w MiPBP. Więcej informacji na temat zajęć oraz zapisów udzielają pracownicy biblioteki pod numerem telefonu 44 632 28 71.


Mnóstwo propozycji spędzenia wolnego czasu przygotowaliśmy także wspólnie z Miejskim Centrum Kultury oraz Muzeum Regionalnym. Ich wspólnym mianownikiem jest różnorodność. W MCK-u dzieci i młodzież mogą wybierać spośród szerokiej gamy zajęć. „Giga Frajda” z elementami sensoplastyki, nauka tworzenia artystycznej biżuterii szklanej, origami, gry na gitarze i lampionów, a do tego warsztaty taneczne i ceramiczne – to tylko część propozycji MCK-u. Nie zabraknie również darmowych seansów w kinie Kultura. Z kolei w muzeum w te wakacje królują „Pędzel i włóczka”. „Zmalujmy coś w Muzeum” to zabawa plastyczna z użyciem farb wodnych, do udziału w której już dziś zapraszamy. Jeśli zaś chodzi o włóczkę, tutaj propozycji również nie brakuje. Uczestnicy zajęć będą mogli poznać pracę na drewnianych krosnach, stworzyć własną lalkę-motankę lub uroczego Minionka.


Warto więc zapoznać się ze szczegółami wszystkim wakacyjnych zajęć, które znaleźć można na plakatach poniżej artykułu oraz na internetowych stronach placówek: mckbelchatow.pl, muzeum.belchatow.pl oraz biblioteka.belchatow.pl.

 

AP

 

Pająki ludowe tworzy się z różnych, łatwo dostępnych materiałówPająki ludowe tworzy się z różnych, łatwo dostępnych materiałów

 

W MCK-u dzieci mogłym.in. stworzyć artystyczne lampionyW MCK-u dzieci mogłym.in. stworzyć artystyczne lampiony

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl