Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Zrób konkursowe zdjęcie, na którym część sylwetki będzie zasłonięte okładką ksiązki, fot. SP nr 13 Zrób konkursowe zdjęcie, na którym część sylwetki będzie zasłonięte okładką książki, fot. SP nr 13

 

„Ubierz się w książkę” i weź udział w konkursie fotograficznym ogłoszonym przez bibliotekę Szkoły Podstawowej nr 13. Na prace placówka czeka do 21 maja. Na autorów najciekawszych czekają nagrody rzeczowe.

 

23 kwietnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Książki i Praw Autorskich. To święto autorów, ilustratorów, wydawców, ale też czytelników i czytelnictwa. Z tej właśnie okazji, a także by zachęcić młodzież do czytania biblioteka Szkoły Podstawowej nr 13 ogłosiła międzyszkolny konkurs fotograficzny „Sleeveface, czyli ubierz się w książkę”.

 

Co trzeba zrobić? Zadanie jest proste. Należy sfotografować osobę, której część twarzy, ciała bądź całej sylwetki będzie zasłonięta przez okładkę książki. Chodzi o to, by tak zapozować do zdjęcia, aby stać się elementem okładki wychodzącej poza papier. W efekcie powstaje złudzenie prezentujące kreatywne połączenie fotografowanej osoby z główną ilustracją. Liczy się oryginalny i interesujący sposób zaprezentowania danej pozycji. Można więc dopełnić okładkę odpowiednio dobranym strojem, rekwizytem lub aranżacją przestrzeni. Warto postawić na kreatywność i twórcze podejście do tematu.

 

W ten zabawny sposób bibliotekarze z SP 13 chcą, aby uczniowie zareklamowali książki, które czytają i lubią. To także sposób na popularyzację czytelnictwa i szkolnej biblioteki.  

 

Konkurs „Sleeveface, czyli ubierz się w książkę” skierowany jest do uczniów klas IV-VIII bełchatowski podstawówek. Na prace organizatorzy czekają do 21 maja. Zdjęcia (w formacie JPG lub PDF) trzeba przesłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.. Te fotografie, które będą spełniać wszystkie kryteria, zostaną ocenione przez jury w dwóch kategoriach: klasy IV-VI i klasy VII-VIII. Szczegóły w regulaminie – można go pobrać z załącznika poniżej, a także z oficjalnej strony SP nr 13www.sp13.eu.

 

Do zwycięzców trafią nagrody rzeczowe. Listę laureatów poznamy po 28 maja.

 

ADA

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl