Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

 

Nowe komputery ze "Zdalnej szkoły plus" dotarły już do wszystkich miejskich szkółNowe komputery ze "Zdalnej szkoły plus" dotarły już do wszystkich miejskich podstawówek


40 laptopów z pełnym oprogramowaniem trafiło do wszystkich miejskich podstawówek i III LO. To już druga edycja rządowego programu „Zdalna szkoła”, w której Bełchatów bierze udział. Tym razem nowy sprzęt przekazany zostanie uczniom z rodzin wielodzietnych.

 
Wniosek o dofinansowanie do sprzętu komputerowego w ramach programu „Zdalna szkoła plus” magistrat złożył jeszcze w maju, a kwota przyznanego grantu zależna była od liczby uczniów pobierających naukę w miejskich szkołch. Co istotne, tym razem można było starać się o nieco wyższe dofinansowanie niż za pierwszym razem. Nie zmieniła się jednak maksymalna kwota 3,5 tys. zł, za którą można było nabyć pojedynczy komputer. W sumie na zakup nowego sprzętu magistrat pozyskał ponad 114 tys. zł, z czego wydał dokładnie 113 tys. 160 zł.


- Funkcjonalna, nowoczesna baza komputerowa w szkołach to podstawa efektywnej pracy. Dostęp do dobrego sprzętu jest ważny szczególnie teraz, kiedy lekcje prowadzone są na odległość, a nauczyciele i uczniowie pozostają w kontakcie internetowym – mówi wiceprezydent miasta Łukasz Politański, odpowiedzialny m.in. za oświatę. - Każde pozyskane środki zewnętrzne to dla miasta spore wsparcie. Trzeba jednak przypomnieć, że magistrat w przeciągu dwóch ostatnich lat wymienił znaczną część szkolnej bazy komputerowej, zmodernizowana została sieć internetowa, wyremontowano również część pracowni informatycznych – dodaje wiceprezydent Politański.


Miasto już przekazało pozyskany sprzęt. Łącznie do rozdysponowania było 40 laptopów z pełnym oprogramowaniem Microsoft Office. Tym razem trafią one do uczniów z rodzin wielodzietnych, które znajdują się w trudnej sytuacji materialnej. Takie jest bowiem główne założenie drugiej odsłony programu „Zdalna szkoła plus”. O tym, komu konkretnie zostaną wypożyczone, zdecydują dyrektorzy szkół, zgodnie z zapotrzebowaniem. Ma to przede wszystkim pomóc w wyeliminowaniu ewentualnych przeszkód w prowadzeniu zdalnego nauczania i jeszcze lepszej organizacji lekcji na odległość.


Warto też podkreślić, że wszystkie komputery, o które w maju i czerwcu wzbogaciły się miejskie szkoły, zostaną w placówkach na kolejne lata. Służyć będą zarówno uczniom, jak i nauczycielom podczas tradycyjnych lekcji. Efekt otrzymanego wsparcia jest więc długofalowy, nie bez znaczenia jest przy tym fakt, że wszystkie komputery mają dożywotnią licencję i 3 lata gwarancji.


Bełchatów jest jednym z wielu samorządów, które skorzystały z ministerialnego programu. Zakup sprzętu do zdalnego nauczania finansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020.

 

Loga

KZB

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl