Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Młodzi żacy otrzymali indeksy i legitymacje Młodzi żacy otrzymali indeksy i legitymacje

 

Uniwersytet Pierwszego Wieku zainaugurował rok akademicki 2019/2020. Młodzi studenci tradycyjnie otrzymali indeksy i legitymacje. Teraz przed nimi kilka miesięcy zajęć, ale też wycieczek, spotkań czy wspólnej zabawy.

 

To już piąty rok działalności bełchatowskiego Uniwersytetu Pierwszego Wieku. I tym razem dzieci miały do wyboru dwa kierunki studiów: historię Polski z archeologią i filologię polską z dziennikarstwem. Rok akademicki, 25 listopada, rozpoczęło ponad 40 dzieci w wieku 7-10 lat.

 

Oprócz wspólnej nauki przed studentami także wycieczki, różnorodne spotkania, warsztaty i zabawa, m.in. na balu międzysemestralnym czy juwenaliach. Wszystko po to, aby w prosty sposób przekazać im wiedzę. Wykłady i ćwiczenia tradycyjnie poprowadzą m.in. nauczyciele akademiccy z Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach, filii w Piotrkowie Trybunalskim oraz pracownicy miejskiej biblioteki i muzeum. Zajęcia odbywać się będą w obu miejskich placówkach.

 

Bełchatowski Uniwersytet Pierwszego Wieku działa od 2015 roku, a utworzony został z inicjatywy prezydent Marioli Czechowskiej i Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Piotrkowie Trybunalskim. Nauka na nim trwa dwa lata. Atrakcją dla najmłodszych jest z pewnością włączenie elementów z akademickiego życia – żacy dostają legitymacje studenckie i indeksy, biorą udział w uroczystej inauguracji roku akademickiego, balu międzysemestralnym i juwenaliach, podczas których otrzymują symboliczne klucze do bram miasta.

 

>>> Inauguracja roku na Uniwersytecie Pierwszego Wieku - fotogaleria

 

AD-A

 

Podczas inauguracji studentom rozdano indeksy i legitymacje Podczas inauguracji studentom rozdano indeksy i legitymacje

To już piąty rok działalności uniwersytetu To już piąty rok działalności uniwersytetu

Owocnej nauki żył żakom wiceprezydent Łukasz Politański Owocnej nauki żył żakom wiceprezydent Łukasz Politański

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl