Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

 

W nowym roku szkolnym w klasach mistrzostwa sportowego w Mickiewiczu trenować będą absolwenci gimnazjow i podstawówekW klasach mistrzostwa sportowego w Mickiewiczu trenować będą absolwenci gimnazjow i podstawówek


Programy szkoleniowe opracowane przez PZS, bogate zaplecze sportowe, wykwalifikowani trenerzy z licencją UEFA, 16 godzin aktywności fizycznej w tygodniu, ścisła współpraca z GKS-em Bełchatów - a wszystko to w ramach klas mistrzostwa sportowego, które od września ruszają w III LO im. A. Mickiewicza. Rekrutacja rozpocznie się już 13 maja.

 

 


To już pewne – w nowym roku szkolnym w miejskim liceum zamiast zwykłych klas sportowych utworzone zostaną dwie klasy mistrzostwa sportowego, obie ze specjalizacją: piłka nożna. Z propozycji skorzystać mogą zarówno uczniowie ostatnich klas gimnazjum, jak i tegoroczni ósmoklasiści.


Klasy mistrzostwa sportowego to nie tylko prestiż, ale również wyższy poziom sportowego zaangażowania – tak trenerów, jak i samych uczniów. Już nie 10 godzin wychowania fizycznego, a minimum 16, do tego program treningowy ustalony przez szkoleniowców z Polskiego Związku Sportowego (pod nadzorem Ministerstwa Sportu i Turystyki) oraz zajęcia prowadzone przez profesjonalną kadrę z trenerską licencją UEFA.Jednym z warunków utworzenia takiego oddziału w szkole jest stała współpraca z wybranym klubem sportowym, co przypadku III LO nie stanowi najmniejszego problemu, bo od kilku już lat w szkolenie młodych sportowców w Mickiewiczu angażuje się bełchatowski GKS. Nie inaczej będzie w przypadku nowych klas piłkarskich. Równie ważne jest też to, że placówka posiada zaplecze treningowe na miarę szkół mistrzostwa sportowego.


Rekrutacja do szkół średnich – zgodnie z harmonogramem – rusza 13 maja i potrwa do 26 lipca.


O przyjęciu do nowo powstałych w III LO oddziałów mistrzostwa sportowego decydować będą przede wszystkim wyniki egzaminu sprawnościowego, który przeprowadzą trenerzy bełchatowskich piłkarzy. Konieczne będzie również dostarczenie lekarskiego zaświadczenia o stanie zdrowia ucznia, ponieważ bezpieczeństwo podopiecznych jest tu najważniejsze. Oczywiście, równie ważne będą wyniki egzaminu gimnazjalnego i ósmoklasisty.


W Mickiewiczu planują nowy rok szkolny


Przypomnijmy, że z początkiem września Samorządowy Zespół Szkół Ogólnokształcących im. Adama Mickiewicza w Bełchatowie, w którym mieściły się i gimnazjum, i liceum, przekształci się w ogólnokształcącą czteroletnią szkołę ponadpodstawową, z tym że absolwenci gimnazjów będą realizować program liceum trzyletniego.


W sumie w miejskim liceum przygotowano około 150 miejsc w sześciu klasach pierwszych. Jak podkreśla Małgorzata Załęczna, wicedyrektor III LO, szkoła jest dobrze przygotowana do przyjęcia podwójnego rocznika. - Dla każdej z grup absolwentów przygotowaliśmy po trzy klasy pierwsze. Uczniowie do wyboru będą mieli interesujące profile, w tym takie, których nie spotka się w żadnej innej szkole. Program w poszczególnych klasach jest przemyślany tak, byśmy mogli jak najlepiej przygotować naszych uczniów do podjęcia w przyszłości wymarzonych studiów – mówi wicedyrektor Załęczna.

 

KZB

 

III LO jest w pełni przygotowane na przyjęcie podwójnego rocznika III LO w Bełchatowie jest w pełni przygotowane na przyjęcie podwójnego rocznika

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl