Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

 

W Uniwersytecie Pierwszego Wieku stawiamy na kreatywność i naukę przez zabawę W Uniwersytecie Pierwszego Wieku stawiamy na kreatywność i naukę przez zabawę


Do końca października potrwa jeszcze rekrutacja na bełchatowski Uniwersytet Pierwszego Wieku. Mali żacy do wyboru mają dwa kierunki studiów: historię Polski z archeologią i filologię polską z dziennikarstwem.

 


„Uczyć bawiąc, bawić ucząc” – tak w największym skrócie brzmi maksyma Uniwersytetu Pierwszego Wieku, który działa w naszym mieście od 2015 roku. W listopadzie rozpocznie się kolejny już rok akademicki. Na chętnych do udziału w ciekawych zajęciach czekamy do końca października. Ruch, zabawa, kreatywność i artystyczna swoboda – wszystko to sprawi, że żacy nie tylko będą przyswajać niełatwe zagadnienia naukowe, ale również samodzielnie odkrywać otaczający świat i poszerzać horyzonty myślowe, zupełnie inaczej niż w szkolnej ławce.

 

Formularz zgłoszeniowy oraz stosowne oświadczenia pobierzemy ze strony internetowej Muzeum Regionalnego w Bełchatowie oraz Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Bełchatowie, otrzymamy je również bezpośrednio w obu placówkach. Wypełnione dokumenty wraz dwoma zdjęciami legitymacyjnymi i opłatą rekrutacyjną w wysokości 30 zł składamy w wybranej placówce. Zapisy prowadzone będą do wyczerpania miejsc.

 

Zanim zajęcia rozpoczną się na dobre, najmłodsi wezmą udział w uroczystej inauguracji roku akademickiego, podczas której studenci pierwszego roku otrzymają wówczas indeksy, legitymacje oraz plan zajęć. Spotkają się też z wykładowcami i kolegami ze starszych roczników, którzy chętnie podzielą się wrażeniami i doświadczeniami. A później przez cały rok uczestniczyć będą w wykładach i ćwiczeniach prowadzonych m.in. przez nauczycieli akademickich z Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach, filii w Piotrkowie Trybunalskim oraz pracowników miejskiej biblioteki i muzeum. Zajęcia odbywać się będą w obu miejskich placówkach. Do tego dojdą jeszcze wycieczki, warsztaty, bal międzysemestralny i juwenalia.

 

W roku akademickim 2019/2020, podobnie jak w ubiegłym, bełchatowscy żacy studiować będą na dwóch kierunkach: filologii polskiej z dziennikarstwem oraz historii Polski z archeologią.


KZB

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl