Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

 

Tegoroczni maturzyści z III LO wierzą do egzaminu dojrzałości przystępuja w dobrych nastrojachTegoroczni maturzyści z III LO do egzaminu dojrzałości przystępują w dobrych nastrojach

 

Prawie 60 tegorocznych absolwentów III Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w poniedziałek, 6 maja, przystąpiło do egzaminu dojrzałości. Na początek były zmagania z językiem polskim, w kolejnych dniach maturzyści rozwiązywać będą zadania matematyczne, językowe, a także z innych, wybranych przez siebie przedmiotów. Egzaminy potrwają do 26 maja.

 Tradycyjnie od egzaminu z języka polskiego rozpoczął się tegoroczny maraton maturalny. Wszystko odbyło się zgodnie z planem, żadnych niepokojących faktów nie odnotowano, a uczniowie w dobrych humorach, choć nieco zestresowani, przestąpili próg szkoły.

 

– Mamy nadzieję na dobry temat z języka polskiego, bo to jest najważniejsze – mówili przed wejściem na najważniejszy dotąd sprawdzian abiturienci z Mickiewicza i dodali, że po cichu liczą na dobre lektury, w tym „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza albo „Wesele” Stanisława Wyspiańskiego.


Po dwugodzinnej przerwie od zakończenia pierwszego, podstawowego, egzaminu maturzyści, którzy zgłosili wcześniej taką chęć, rozpoczną zmagania na poziomie rozszerzonym. W miejskim liceum na napisanie rozprawki lub interpretacji porównawczej dwóch tekstów literackich zdecydowało się 15 abiturientów. Na to zadanie uczniowie mają 3 godziny.


Na wtorek, 7 maja, zaplanowano z kolei egzamin z matematyki na poziomie podstawowym. Kolejnego dnia maturzyści sprawdzą swoją wiedzę i umiejętności z zakresu języków obcych. W Mickiewiczu większość uczniów wybrała język angielski, są jednak też osoby zdające język niemiecki.


Pisemne matury potrwają w tym roku do 23 maja, a ustne zakończą się trzy dni później. Każdego dnia odbywać się będą dwie sesje: pierwsza od godz. 9 i druga od godz. 14. Harmonogram egzaminów pisemnych w Mickiewiczu z pozostałych przedmiotów przedstawia się następująco:
- czwartek, 9 maja – matematyka (poziom rozszerzony)
- piątek, 10 maja – biologia,
- poniedziałek, 13 maja – chemia
- wtorek, 14 maja – język niemiecki
- środa, 15 maja – geografia
- poniedziałek, 20 maja – historia.

 

Do blisko 60 tegorocznych abiturientów z III LO w Bełchatowie dołączą ubiegłoroczni maturzyści, którzy chcą poprawić swoje wyniki. Wszyscy zdający maturę w tej placówce przystępują do egzaminów w tzw. "nowej formule".

 

Zgodnie z zapowiedziami Centralnej Komisji Egzaminacyjnej wyniki egzaminów pisemnych uczniowie poznają 4 lipca.

 

Co ważne, nastroje wśród maturzystów Mickiewicza są dobre. Jak mówią sami zdający, czują się dobrze przygotowani, do egzaminów przystępują ze spokojem i pozytywnym nastawieniem. – Jesteśmy bojowo nastawieni, oczywiście w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Przecież przygotowywaliśmy się przez trzy lata i chcemy jak najlepiej napisać tę maturę. Wiadomo, zależy nam na tym, to jest świadectwo dojrzałości - powiedział na chwilę przed wejściem do szkoły Szymon, uczeń klasy sportowej. Abiturienci zdają sobie sprawę z tego, że od tego egzaminu zależy ich przyszłość. – Mam nadzieję, że wszystko pójdzie po mojej myśli Jeśli dobrze zdam maturę, pójdę oczywiście na studia. Od dłuższego czasu myślę o Akademii Wychowania Fizycznego, a później zarządzaniu sportem – powiedział Piotr, tegoroczny maturzysta z III LO w Bełchatowie.

KZB

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl