Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Radni do porządku obrad wprowadzili dodatkowe projekty uchwał, które dotyczą aktualnej sytuacji na Ukrainie

Nad ranem 24 lutego Federacja Rosyjska zaatakowała Ukrainę. Wobec sytuacji, jaka ma miejsce za naszą wschodnią granicą, Rada Miejska w Bełchatowie przyjęła stanowisko w tej sprawie. Bełchatów wyraża solidarność z Ukrainą. Radni zdecydowali również o zawieszeniu współpracy partnerskiej z rosyjskim miastem Sowieck.

 

 

Aktualna sytuacja na Ukrainie stała się jednym z tematów dzisiejszej sesji Rady Miejskiej. W obliczu agresji wojsk rosyjskich na terytorium Ukrainy miejscy radni oraz prezydent Mariola Czechowska wraz z wiceprezydentami miasta zajęli stanowisko w tej sprawie. Rada jednogłośnie przyjęła dwie uchwały, które zostały dodatkowo wprowadzone do porządku obrad.

 

W pierwszej z nich potępili działania Federacji Rosyjskiej wobec Ukrainy. W uzasadnieniu czytamy: "W obliczu agresji Rosji na suwerenne państwo Ukrainę, Rada Miejska w Bełchatowie wyraża stanowczy sprzeciw wobec podjętych przez agresora działań. Jednocześnie wyrażamy swoje wsparcie i solidaryzujemy się z mieszkańcami Ukrainy, dla których nadszedł trudny czas wojny”.

 

Natomiast druga uchwała dotyczy zawieszenia naszej współpracy partnerskiej z rosyjskim miastem Sowieck. – Jeszcze dziś wystosujemy pismo do miast partnerskich na Ukrainie – Nowogradu Wołyńskiego oraz Jużnoukraińska – z deklaracją zorganizowania szeroko rozumianej pomocy materialnej. Mamy tu na myśli m.in. przekazanie artykułów spożywczych, chemicznych czy agregatów prądotwórczych – powiedziała podczas sesji Mariola Czechowska, prezydent Bełchatowa.

 

- Nie wykluczamy przyjęcia osób uciekających przed wojną z Ukrainy. Przygotowujemy się już do tego, czekamy na wytyczne wojewody bądź rządu, i będziemy takie działania realizować – dodaje prezydent Mariola Czechowska.

 

Z masztu przed urzędem miasta zniknie tabliczka wskazująca kierunek do Sowiecka.

 

 

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2023

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl