Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Uczestnicy Zimowej Akademii Sportu będą mogli spróbować swoich sił w kilku dyscyplinachUczestnicy Zimowej Akademii Sportu będą mogli spróbować swoich sił w kilku dyscyplinach

 

Sporty zimowe w hali? Tak, to możliwe. W piątek, 18 lutego, zapraszamy dzieci i młodzież do odwiedzenia Hali Energia i spróbowania swoich sił w curlingu, biathlonie, hokeju czy jeździe na nartach zjazdowych. Uczestnicy będą mogli też spotkać się z dwukrotną medalistką Igrzysk Olimpijskich w łyżwiarstwie szybkim - Katarzyną Bachledą-Curuś. Udział w zajęciach jest bezpłatny.

 

Trwają Zimowe Igrzyska Olimpijskie 2022 w Pekinie. To doskonała okazja, aby wprowadzić dzieci i młodzież w klimat tej dużej sportowej imprezy. Z tej okazji już w piątek, 18 lutego w Hali Energia zorganizowane zostaną Igrzyska Zimowej Akademii Sportu. Jak czytamy na stronie Miejskiego Centrum Sportu chodzi o zachęcenie dzieci i młodzieży do poznania różnych form ruchu, promocję aktywnego trybu życia, a także ciekawe spędzenie ferii zimowych. Co ważne, udział w zawodach jest bezpłatny.

 

Swoich sił może spróbować każdy, a atrakcji z pewnością nie zabraknie. W biathlonie będzie można postrzelać z broni laserowej, będzie można rozegrać mecz hokeja lub minihokeja, wsiąść na saneczki, poszusować deską snowboardową, a w specjalnym symulatorze narciarskim zmierzyć się ze stromym, ośnieżonym stokiem.

 

Stanowiskom sportowym towarzyszyć będzie również wystawa dotycząca historii zimowych igrzysk olimpijskich i startów Polaków. Zaprezentowane na niej będą stroje olimpijskie: od Zimowych Igrzysk Olimpijskich w norweskim Lillehammer w 1994 roku aż do Olimpiady w Vancouver, które w Kanadzie odbyły się 12 lat temu. Ponadto każdy kibic będzie mógł zobaczyć repliki medali olimpijskich z Vancouver, Sochi, PyeongChang, a także te z trwających właśnie igrzysk w Pekinie.

 

Dodatkową atrakcją będzie możliwość spotkania z Katarzyną Bachledą-Curuś - reprezentantką Polski w łyżwiarstwie szybkim, pięciokrotną uczestniczką Zimowych Igrzysk Olimpijskich. Panczenistka ma na swoim koncie srebrny i brązowy medal olimpijski,w swojej sportowej karierze wywalczyła tytuł wicemistrzyni świata.

 

Dla chętnych przewidziano dwie kilkugodzinne sesje: od godz. 9:00 do 12:00 i od 13:00 do 16:00, podczas których wyłonieni zostaną mistrzowie poszczególnych konkurencji. Warunkiem uczestnictwa jest odebranie w biurze zawodów (Hala Energia, ul. Dąbrowskiego 11) karty uczestnika. Dla wszystkich startujących przewidziano upominki.

 

Wspólnie z Miastem Bełchatów wydarzenie współorganizują Miejskie Centrum Sportu, Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej oraz BDB Event. Zimowa Akademia Sportu prowadzona jest pod patronatem Ministerstwa Sportu i Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

 

Szczegółowe informacje na temat bełchatowskiej edycji Igrzysk Zimowej Akademii Sportu oraz regulamin wydarzenia znaleźć można na stronie Miejskiego Centrum Sportu (http://mcs.belchatow.pl/tego-jeszcze-nie-bylo-olimpijskie-konkurencje-beda-czekac-w-hali-energia/).

 

AP

 

Udział w Igrzyskach Zimowej Akademii Sportu jest bezpłatnyUdział w Igrzyskach Zimowej Akademii Sportu jest bezpłatny

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl