Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

 

Prezydent Mariola Czechowska nie kryje podziwu dla pasji niewidomej Joanny Mazur i jej biegowego partnera, Michała StawickiegoPrezydent Mariola Czechowska nie kryje podziwu dla pasji niewidomej Joanny Mazur i jej biegowego partnera, Michała Stawickiego

 

Bełchatowianin Michał Stawicki ma 34 lata, a na swoim koncie kilka tytułów mistrza świata i Europy, które zdobył ze swoją biegową partnerką – Joanną Mazur. Ze zwycięzcami prestiżowego plebiscytu Przeglądu Sportowego na najlepszego niepełnosprawnego sportowca spotkała się prezydent Bełchatowa Mariola Czechowska. Były gratulacje i życzenia dalszych sportowych sukcesów.


Razem zaledwie od trzech lat. W tym czasie osiągnęli sukcesy, na jakie inni sportowcy pracują o wiele dłużej. W 2017 roku zdobyli aż trzy medale Mistrzostw Świata – złoto na 1500, srebro na 800 i brąz na 400 metrów. Docenili to czytelnicy jednego z czołowych polskich magazynów sportowych przyznając im tytuł najlepszego polskiego niepełnosprawnego roku. Jak sami przyznają, ich sukces okupiony jest ciężką, pełną poświęceń pracą. – Łatwiej jest, kiedy Michał jest obok. Wtedy wszystko jakoś tak płynniej wychodzi. Jedyne, co mogę zrobić, to zaufać mojemu trenerowi, wypełniać wszystkie założenia i realizować opracowaną na bieg strategię – mówi Joanna Mazur.


Wychowanek bełchatowskiego GKS-u i zawodnik BKL-u, ma spore doświadczenie trenerskie – był bowiem szkoleniowcem polskiej kadry paraolimpijskiej. - Praca z zawodnikami niepełnosprawnymi wymaga niwelowania ograniczeń, które dotyczą głównie dostosowania obciążeń oraz intensywności treningu. Ale jak przekonała się Joasia, u mnie nie ma żadnej taryfy ulgowej – tłumaczy z uśmiechem Michał Stawicki.


Kolejnym wyzwaniem, jakie postawiła przed sobą Joanna Mazur, był z pewnością udział w popularnym telewizyjnym show „Taniec z gwiazdami”. – Chciałam nie tylko pokazać specyfikę pracy z osobą niewidomą, ale także to, że niepełnosprawni są gotowi do wielu poświęceń i wyrzeczeń, ale przede wszystkim mają swoje pasje i chcą się w pełni realizować. Mam nadzieję, że moja wygrana pomoże osobom z różnymi niepełnosprawnościami wyjść z domu i pokazać, jak są wspaniali – tłumaczy Joanna.


Gratulacje sportowcom złożyła prezydent Bełchatowa Mariola Czechowska. - Jestem dumna, że to właśnie bełchatowianin pokazuje światu jak można przekraczać granice, które na pierwsze rzut oka wydają się nie do pokonania. Sukcesy pana Michała musimy liczyć podwójnie: jako sportowca i przewodnika, który patrzy nie tylko za siebie, ale także za swoją biegową partnerkę. Z kolei historia pani Joanny jest doskonałym przykładem na to, jak wiele można osiągnąć, gdy bardzo się czegoś pragnie. Żaden rodzaj niepełnosprawności nie może nikogo wykluczyć z walki o spełnienie własnych marzeń – podkreśla prezydent Czechowska.


Joanna i Michał stawiają sobie kolejne ambitne cele. W listopadzie wybierają się do na mistrzostwa świata do Dubaju, gdzie chcą powalczyć o kwalifikację paraolimpijską na igrzyska w Tokio w 2020 roku.

 

AP

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl