Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Rolkowisko w okresie wiosennym i letnim będzie działać na terenie lodowiska miejskiego Rolkowisko w okresie wiosennym i letnim będzie działać na terenie lodowiska miejskiego

 

Miejskie rolkowisko gotowe. Tym samym zakończył się pierwszy etap modernizacji lodowiska przy ul. Edwardów. Kosztowała ona nieco ponad 600 tys. zł. Projekt realizowany był w ramach Budżetu Obywatelskiego 2020.

 

Rolkowisko powstało na terenie lodowiska miejskiego. Aby można było je uruchomić konieczne było dostosowanie ślizgawki do potrzeb nowego obiektu. – W ramach modernizacji lodowiska wymienione zostało podłoże na betonową, bezdylatacyjną, wykonaną jednoetapowo płytę mroźni. Zmodernizowane zostało orurowanie służące do mrożenia lodowiska. Wstawiono także nowe i wyższe bandy, które posiadają nowe zabezpieczenie w formie siatek, czyli krążkochwytów i przegród z plexi – mówi Paweł Woźniak, dyrektor Miejskiego Centrum Sportu w Bełchatowie. Wspomniane prace kosztowały miasto nieco ponad 600 tys. zł.  

 

To pierwszy tego typu obiekt w Bełchatowie. Pomysł na uruchomienie rolkowiska mieli sami mieszkańcy, którzy do siódmej edycji budżetu obywatelskiego zgłosili projekt pod nazwą: przystosowanie lodowiska miejskiego do jazdy na rolkach i wrotkach w sezonie letnim. W głosowaniu zajął on trzecie miejsce. Kiedy okazało się, że dwa zwycięskie zadania w sumie kosztować będą mniej niż przeznaczona dla projektów twardych kwota, prezydent Mariola Czechowska zdecydowała, że miasto zrealizuje częściowo także to zadanie.

 

- Staraliśmy się wygospodarować z miejskiego budżetu jak najwięcej środków na tę inwestycję. Chcieliśmy bowiem, aby pierwszy etap modernizacji lodowiska, objął wszystkie niezbędne prace do uruchomienia rolkowiska – tłumaczy Dariusz Matyśkiewicz, wiceprezydent Bełchatowa.

 

Miejskie Centrum Sportu chciałoby otworzyć rolkowisko już wiosną. Wszystko zależy jednak od sytuacji epidemiologicznej. – Udostępnienie obiektu uzależnione będzie oczywiście od rozwoju sytuacji epidemiologicznej, a także od terminu ewentualnego drugiego etapu modernizacji lodowiska. Jeżeli tylko otrzymamy „zielone światło” na uruchomienie rolkowiska o szczegółach poinformujemy na naszej stronie www.mcs.belchatow.pl – podsumowuje dyrektor Woźniak.

 

ADA

 

W ramach modernizacji zamontowane zostały m.in. nowe bandy z zabezpieczeniami W ramach modernizacji zamontowane zostały m.in. nowe bandy z zabezpieczeniami

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl