Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

GKS belchatow 7854Na stadionie przy Sportowej spotka się wiele legend „górniczego” klubu 

W najbliższą sobotę, 25 maja na miejskim stadionie odbędzie się pokazowy mecz z okazji 90-lecia piłki nożnej w Bełchatowie. Zagrają w nim m.in. Jacek Berensztajn, Jacek Popek, Grzegorz Fonfara oraz wielu innych sportowców znanych z GKS Bełchatów. Wejście na mecz jest bezpłatne - warto więc przyjść na trybuny i kibicować piłkarzom.   

 

Według przekazów ustnych, pierwszy pojedynek piłkarski w naszym mieście odbył się 26 maja 1929 roku i właśnie na jego pamiątkę rozegrany zostanie mecz pokazowy. Zmierzą się w nim dwie drużyny: wicemistrzowie Polski z 2007 roku oraz gwiazdy GKS-u Bełchatów, czyli zawodnicy, którzy na murawie przy Sportowej zostawili wiele zdrowia. Jest to świetna okazja, aby przypomnieć sobie historię klubu i we wspólnym gronie świętować zdobyty przed kilkoma dniami awans do I ligi. Mecz organizuje stowarzyszenie Piłkarski Klub Seniora, a współorganizatorami m.in. są miasto oraz Miejskie Centrum Sportowe.

 

W zespole gwiazd GKS-u zagra m.in. Dariusz Pawlusiński, Robert Rogan, Jarosław Chwiałkowski, Dariusz Rzeźniczek, Sylwester Szkudlarek, Artur Lamch, Wiesław Mak, Maciej Kalkowski, Zbigniew Karbownik, Krzysztof Kukulski i Jacek Berensztajn, który będzie kapitanem swojej drużyny.


Słynną ekipę wicemistrzów na boisko wyprowadzi kapitan Jacek Popek, a obok niego zagra m.in. Paweł Strąk, Bartłomiej Chwalibogowski, Łukasz Sapela, Paweł Magdoń, Janusz Dziedzic, Patryk Rachwał, Łukasz Garguła, Edward Cecot, Tomasz Jarzębowski, Jacek Kuranty, Dariusz Pietrasiak, Grzegorz Fonfara i Radosław Matusiak. Na ławce trenerskiej usiądzie Dariusz Marzec.

Mecz pokazowy z okazji 90-lecia piłki nożnej w Bełchatowie odbędzie się w sobotę, 25 maja na stadionie miejskim przy ul. Sportowej 3. Początek planowany jest na godz. 14, ale już od godz. 12 będzie można obejrzeć miniturniej dzieci z rocznika 2012 z drużyn GKS Bełchatów i Soccer Bełchatów. Wstęp na imprezę jest wolny.
plakat

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl