Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Remont lodowiska ma potrwać do połowy grudnia Remont lodowiska ma potrwać do połowy grudnia

 

W okresie letnim lodowisko przy ul. Edwardów będzie się zamieniać w rolkowisko. Właśnie ruszyły prace, które mają zaadaptować obiekt do jazdy na rolkach oraz wrotkach. Remont ślizgawki oznacza, że sezon łyżwiarski wystartuje nieco później niż dotychczas. Miejskie Centrum Sportu chciałoby uruchomić lodowisko w styczniu.  

 

Dostosowanie miejskiego lodowiska do jazdy na rolkach i wrotkach w okresie letnim – to jeden z projektów zgłoszonych do siódmej edycji bełchatowskiego Budżetu Obywatelskiego. W głosowaniu zajął on trzecie miejsce. Kiedy okazało się, że dwa wygrane zadania w sumie kosztować będą mniej niż przeznaczona dla projektów twardych kwota, prezydent Mariola Czechowska zdecydowała, że miasto zrealizuje częściowo także projekt dotyczący rolkowiska. – Staraliśmy się tak przebudować budżet miasta, aby wypracować, jak najwięcej środków na to zadanie. W pierwszej kolejności będą wykonane te prace, które są niezbędne do uruchomienia rolkowiska. W przyszłym roku chcielibyśmy przeprowadzić kolejny etap modernizacji lodowiska – tłumaczy Dariusz Matyśkiewicz, wiceprezydent Bełchatowa.

 

Powstające rolkowisko będzie podobne do innych w kraju. – Zanim przystąpiliśmy do jego projektowania odwiedziliśmy inne tego typu obiekty. Sprawdzaliśmy technologie, w jakich są wykonane, by wybrać najlepszą – mówi Marcin Szymczyk, dyrektor Miejskiego Centrum Sportu w Bełchatowie.

 

Prace związane z remontem lodowiska właśnie ruszyły. – W zakresie robót jest wymiana orurowania instalacji chłodzącej. Piasek, na którym dotychczas tworzona była tafla, zostanie zastąpiony płytą betonową. Wymienione zostaną także zużyte bandy i ich zabezpieczenia. Wszystko kosztować będzie nieco ponad 600 tys. zł. Zakładamy, że z rolkowiska będzie można korzystać już wiosną – dodaje Szymczyk.

 

Remont obiektu oznacza, że póki co amatorzy jazdy na łyżwach nie będą mieć do dyspozycji miejskiej ślizgawki. – Do końca roku kalendarzowego sezon na lodowisku na pewno nie ruszy. Liczymy, że uda się je uruchomić w styczniu. Więcej będziemy jednak mogli powiedzieć w grudniu, kiedy to roboty związane dostosowaniem obiektu do potrzeb rolkowiska, powinny dobiegać końca – podsumowuje dyrektor MCS.

 

ADA

 

Wymienione zostanie m.in. orurowanie instalacji chłodzącejW zakresie robót m.in. jest wymiana orurowania instalacji chłodzącej

Obiekt zostanie wyposażony w nowe ochronne bandyObiekt zostanie wyposażony w nowe ochronne bandy

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl