Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Jak mówi trener Łukasz Mantyk, ostatni start w Sieradzu to dobry prognostyk przed Mistrzostwami PolskiJak mówi trener Łukasz Mantyk, ostatni start w Sieradzu to dobry prognostyk przed Mistrzostwami Polski; fot. BKL

 

6 medali, w tym cztery złote, i nowe rekordy życiowe – to bilans ostatniego startu młodych zawodników Bełchatowskiego Klubu Lekkoatletycznego. Teraz przed nimi kolejne starty, podczas których mają szansę zdobyć minima kwalifikacyjne na letnie Mistrzostwa Europy. Jedne z najbliższych zawodów odbędą się w Bełchatowie.

 


Każdym, swoim startem udowadniają, że są w czołówce młodych polskich lekkoatletów. Mowa o zawodnikach Bełchatowskiego Klubu Lekkoatletycznego, z których kilku jest sportowymi stypendystami Miasta Bełchatowa. Podobnie było także podczas ogólnopolskiego mityngu, który w 9 maja odbył się w Sieradzu. Zawody były doskonałą okazją do sprawdzenia formy siódemki sportowców: Natalii Wójcik, Filipa Chrosty, Oskara Łuckiego, Mateusza Górnego, Bartosza Kacprzyka, Jakuba Brackiego i Dawida Tatary. Jak mówi ich trener, Łukasz Mantyk - Wszyscy pokazali się z bardzo dobrej strony. Jak na pierwsze zawody spisali się rewelacyjnie, dawno nie mieliśmy takiego startu. Ciężko na to pracowali - zarówno na obozach przygotowawczych, jak i w klubie. Pierwszy start to też sprawdzenie, jak wygląda ich dyspozycja przed trudnym i ciężkim sezonem. Wygląda na to, że forma moich zawodników rośnie, co bardzo cieszy. Tym bardziej, że naszym celem są zaplanowane na początek lipca Mistrzostwa Polski, podczas których mogą zyskać kwalifikacje na Mistrzostwa Europy. Myślę, że szanse są spore. Tym bardziej cieszą „życiówki”, które osiągnęli w Sieradzu. To dobry prognostyk przed kolejnymi zawodami – dodaje trener Mantyk.


Nowe rekordy życiowe ustanowiła cała siódemka, a szóstka stawała na podium. Filip Chrosta wygrał rywalizację w kategorii Open na 300 m z nowym rekordem życiowym 34,37 s. Oskar Łucki zwyciężył w kategorii U20 na dystansie 200 m z rekordem życiowym 22,42 s. Na tym samym dystansie, tylko w kategorii U18, wygrała Natalia Wójcik z rewelacyjnym czasem 24,98 s. Z kolei w kategorii U20 Mateusz Górny wygrał rywalizację na 100 m, a w kategorii Open był trzeci z cennym wynikiem 10,86 s. "Życiówki" bili również Bartosz Kacprzyk na 100 m oraz 200 m - odpowiednio 11,71 s i 24,30 s. Rewelacyjnie spisał się również Dawid Tatara na 100 m z czasem 11,63s, natomiast w trójskoku osiągnął 12,58 m – wynik ten zagwarantował mu brązowy krążek. Fantastycznie biegał także Jakub Bracki - na 100 m z czasem 11,37 s oraz na 200 m uzyskał 23,45 s. Rekord życiowy osiągnął również Oskar Łucki, który na metę 100 m wbiegł po 11,17 s.


Teraz przed młodymi lekkoatletami kolejne zawody. Swoją formę i stan przygotowań przed MP będą mogli sprawdzić podczas mityngu na stadionie AZS Łódź już 15 maja. Tydzień później, czyli 22 maja, stawią się na starcie Mistrzostw Województwa U18 i U20, które odbędą się na bełchatowskim stadionie.

 

AP

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl