Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Strona głównaNewsAktualnościZgłoś się po pomoc żywnościową do MOPS-u

Zgłoś się po pomoc żywnościową do MOPS-u

Każdego roku z pomocy żywnościowej korzysta ponad 2 tys. bełchatowianKażdego roku z pomocy żywnościowej korzysta ponad 2 tys. bełchatowian

 

Trwają zapisy chętnych do skorzystania z bezpłatnej pomocy w ramach Banku Żywności. O przyznaniu wsparcia decyduje kryterium dochodowe. Na zgłoszenia Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej czeka do 9 marca.

  

W ramach Banku Żywności można otrzymać różne produkty spożywcze. Przeważnie jest to makaron jajeczny, mleko, a także cukier, olej, szynka wieprzowa i powidła śliwkowe. Produkty są wysokiej jakości i mają długi termin ważności. – Myślę, że jest to znaczący wkład do domowego budżetu w formie oszczędności, bo zwyczajnie tych produktów nie trzeba będzie już kupować. Dlatego też zachęcam bełchatowian, którzy potrzebują takiego wsparcia, do skorzystania z oferowanej przez nas pomocy – mówi Iwona Nowak, dyrektor Wydziału Spraw Społecznych UM Bełchatowa.

Program pomocy żywnościowej, który miasto realizuje od 2015 roku, jest skierowany nie tylko dla osób korzystających z pomocy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, ale dla wszystkich mieszkańców Bełchatowa, którzy spełniają kryterium dochodowe. W przypadku osób samotnych miesięczny dochód nie może przekroczyć 1 707,20 zł, zaś dla rodzin – 1 320 zł na osobę. Dodatkowo ze wsparcia mogą skorzystać obywatele Ukrainy, którzy znaleźli schronienie w Bełchatowie.

Osoby chcące skorzystać z pomocy mogą do 9 marca zgłaszać się do pracowników socjalnych Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, przy ul. Staszica 18 w Bełchatowie. Więcej informacji w MOPS-ie pod numerem tel. 44 635 51 00.

Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa 2014-2020 (PO PŻ) jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym (FEAD).

 

AP