Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

 Na pikniku będzie można poznać zasady segregacji odpadów; fot./archiwumNa pikniku będzie można poznać zasady segregacji odpadów; fot./archiwum

 

Kreatywne warsztaty, stoiska z rękodziełem, porady dietetyka i teatr dla najmłodszych – najbliższa niedziela upłynie pod znakiem ekologii. Hasłem tegorocznego pikniku, na który zapraszamy do parku za Muzeum Regionalnym, jest „Segregacja to dobre re:akcja”. Festyn promujący styl życia w zgodzie z naturą, który już po raz kolejny organizuje prezydent Mariola Czechowska,   rozpocznie się o godz. 15:00.


W kalendarzu miejskich imprez nie brakuje wydarzeń ekologicznych, które wpisują się w szeroko rozumianą ochronę środowiska. Ekopiknik na zakończenie wakacji to jedno z nich. Jego tegoroczna edycja odbędzie się w najbliższą niedzielę, 28 sierpnia. Na błoniach w parku Olszewskich będzie można wziąć udział w licznych warsztatach kreatywnych, skierowanych zarówno do młodszych bełchatowian, jak i nieco starszych. Ich uczestnicy dowiedzą się, jak zrobić las w słoiku, wykonają recyklingowe lampiony i obrazy z nakrętek, dowiedzą się również, jak powstaje papier. Przewidziano również zabawy z ekorobotami, a harcerze z Hufca ZHP Reduta zaproszą do swojego obozowiska. A to jeszcze nie wszystko.


Najmłodszych zapraszamy na interaktywny spektakl muzyczno-taneczny Teatru w Ruchu pt. „Przygody Zefirka i Spółki – w krainie żywiołów”. Dzieci oglądając historię niesfornych dzieci Pani Ziemi – Zefirka, Kropelki i Płomyczka - pogłębią swoją wiedzę przyrodniczą. Spektakl wyjaśnia bowiem zmiany zachodzące cyklicznie w przyrodzie, zjawiska atmosferyczne i to, w jaki sposób nasze życie zależy od dóbr natury.


Nie zabraknie także typowo piknikowych atrakcji, jak dmuchańców, magicznych baniek mydlanych czy gier wielkoformatowych. Ponadto będzie można nauczyć się chodzenia z kijkami i porozmawiać z dietetykiem. Dodatkowo na stoisku z rękodziełem artystycznym będzie można kupić makramy, naturalne mydła i sole do kąpieli oraz karmniki dla ptaków.


Piknik ekologiczny „Segregacja to dobra re:akcja” rozpocznie się o godz. 15:00. Zabawę w parku za Muzeum Regionalnym zaplanowano do godz. 19:00.

 

AP

 

Plakat promujący eko piknikPlakat promujący eko piknik

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2023

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl