Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Strona głównaNewsAktualnościEkopiknik na zakończenie wakacji

Ekopiknik na zakończenie wakacji

 Na pikniku będzie można poznać zasady segregacji odpadów; fot./archiwumNa pikniku będzie można poznać zasady segregacji odpadów; fot./archiwum

 

Kreatywne warsztaty, stoiska z rękodziełem, porady dietetyka i teatr dla najmłodszych – najbliższa niedziela upłynie pod znakiem ekologii. Hasłem tegorocznego pikniku, na który zapraszamy do parku za Muzeum Regionalnym, jest „Segregacja to dobre re:akcja”. Festyn promujący styl życia w zgodzie z naturą, który już po raz kolejny organizuje prezydent Mariola Czechowska,   rozpocznie się o godz. 15:00.

W kalendarzu miejskich imprez nie brakuje wydarzeń ekologicznych, które wpisują się w szeroko rozumianą ochronę środowiska. Ekopiknik na zakończenie wakacji to jedno z nich. Jego tegoroczna edycja odbędzie się w najbliższą niedzielę, 28 sierpnia. Na błoniach w parku Olszewskich będzie można wziąć udział w licznych warsztatach kreatywnych, skierowanych zarówno do młodszych bełchatowian, jak i nieco starszych. Ich uczestnicy dowiedzą się, jak zrobić las w słoiku, wykonają recyklingowe lampiony i obrazy z nakrętek, dowiedzą się również, jak powstaje papier. Przewidziano również zabawy z ekorobotami, a harcerze z Hufca ZHP Reduta zaproszą do swojego obozowiska. A to jeszcze nie wszystko.

Najmłodszych zapraszamy na interaktywny spektakl muzyczno-taneczny Teatru w Ruchu pt. „Przygody Zefirka i Spółki – w krainie żywiołów”. Dzieci oglądając historię niesfornych dzieci Pani Ziemi – Zefirka, Kropelki i Płomyczka – pogłębią swoją wiedzę przyrodniczą. Spektakl wyjaśnia bowiem zmiany zachodzące cyklicznie w przyrodzie, zjawiska atmosferyczne i to, w jaki sposób nasze życie zależy od dóbr natury.

Nie zabraknie także typowo piknikowych atrakcji, jak dmuchańców, magicznych baniek mydlanych czy gier wielkoformatowych. Ponadto będzie można nauczyć się chodzenia z kijkami i porozmawiać z dietetykiem. Dodatkowo na stoisku z rękodziełem artystycznym będzie można kupić makramy, naturalne mydła i sole do kąpieli oraz karmniki dla ptaków.

Piknik ekologiczny „Segregacja to dobra re:akcja” rozpocznie się o godz. 15:00. Zabawę w parku za Muzeum Regionalnym zaplanowano do godz. 19:00.

 

AP

 

Plakat promujący eko piknikPlakat promujący eko piknik