Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

 forum gospodarcze graf

 

11 października odbędzie się Forum Współpracy Gospodarczej, do udziału w którym prezydent Mariola Czechowska zaprosiła przedstawicieli naszych miast partnerskich w Ukrainie oraz lokalnych przedsiębiorców. Spotkanie to odpowiedź miasta na potrzeby naszych wschodnich sąsiadów.


Forum ma być okazją, by wymienić się doświadczeniami i nawiązać kontakty biznesowe. Podczas spotkania omówione zostaną także kwestie współpracy międzynarodowej, wyzwań, jakie stawia lokowanie firm na rynku zagranicznym, czy możliwości kształcenia i rozwoju kompetencji pracowników.


Pomysł na zorganizowanie takiego przedsięwzięcia zrodził się podczas jednej z telekonferencji, jakie prezydent Mariola Czechowska prowadziła z władzami Nowogrodu Wołyńskiego. Nasi partnerzy podkreślali bowiem, jak ważną rolę w odbudowie ich kraju odegra prężnie działająca gospodarka. – Po zakończeniu wojny, które mamy nadzieję nastąpi szybko, kluczowy dla odbudowy i rozwoju naszego miasta będzie lokalny biznes. Dlatego tak ważne dla nas jest, aby nasi przedsiębiorcy mogli nawiązać kontakty z tutejszymi inwestorami – mówił podczas ostatniej telekonferencji mer Nowogrodu Mikoła Borowiec.


– Liczymy na dobrą i szeroką współpracę gospodarczą z naszymi partnerami. Tym bardziej teraz, kiedy Ukraina stoi u progu członkostwa w Unii Europejskiej i to właśnie od nas chcą się uczyć dobrych praktyk i umiejętności pozyskiwania unijnych funduszy – mówi prezydent Bełchatowa Mariola Czechowska.


Forum Współpracy Gospodarczej odbędzie się we wtorek, 11 października, w MCK PGE Gigantach Mocy. Udział w nim wezmą goście z Nowogrodu Wołyńskiego i Jużnoukraińska - oprócz władz miast do Bełchatowa przyjadą również przedstawiciele branż: budowlanej, gospodarki odpadami, utrzymania dróg, budownictwa mieszkalnego, sportu, turystyki, przemysłu lekkiego i handlu. Ponadto swoją obecność na Forum zadeklarowali m.in. firmy z bełchatowskiej strefy przemysłowej, lokalne przedsiębiorstwa działające na rynku międzynarodowym, Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna, Polska Agencja Inwestycji i Handlu, Bełchatowsko Kleszczowski Park Przemysłowo Technologiczny oraz Regionalna Izba Gospodarcza w Bełchatowie.

 

AP/ADA

 

forum gospodarcze www

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl