Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Strona głównaNewsEdukacjaBalem karnawałowym pożegnali zimowy semestr

Balem karnawałowym pożegnali zimowy semestr

 

 

UPW bal karnawalowy 1620

 

 

Aby tradycji stało się zadość, studenci Uniwersytetu Pierwszego Wieku spotkali się na Międzysemestralnym Balu Karnawałowym w sali teatralnej Miejskiego Centrum Kultury. Otrzymali legitymacje studenckie i drobne upominki, były też występy artystyczne, świętowanie Tłustego Czwartku, a przede wszystkim tańce w kolorowych przebraniach i duża dawka radości.

 

 

Mali żacy mają do wyboru dwa kierunki: filologię polską z dziennikarstwem oraz historię polski z archeologią, a studia trwają dwa lata. Na obu kierunkach i rocznikach uczy się w sumie 52 chętnych. 28 lutego zorganizowano Międzysemestralny Bal Karnawałowy, na który dzieci co roku przygotowują ciekawe stroje i przebrania. Młodzi studenci oraz zaproszeni goście spotkali się w Miejskim Centrum Kultury. Był wśród nich prof. Jacek Bonarek, dziekan Wydziału Filologiczno-Historycznego Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach filia w Piotrkowie Trybunalskim, dr hab. Janusz Budziński, dyrektor Instytutu Historii i Stosunków Międzynarodowych oraz Łukasz Politański, wiceprezydent Bełchatowa, który wręczył dzieciom legitymacje studenckie.

 

– To był wspaniały bal łączący pokolenia. Wszyscy razem świetnie się bawili. Dowolność strojów jaką zaproponowaliśmy w tym roku, przerosła nasze oczekiwania. Dzieci wykazały się dużą kreatywnością, przeobrażając się nie tylko w postaci z bajek. Przed nimi kolejny semestr nauki, mamy nadzieję, że czekają na zajęcia z niecierpliwością – opowiada Ewa Trzmiel, koordynator kierunku filologia polska z dziennikarstwem.

 

Uroczystość uświetnił występ na jednej scenie grupy wokalnej CANTABILE oraz chóru Uniwersytetu Trzeciego Wieku, które zaprezentowały znane utwory, m.in. „Tyle słońca w całym mieście”. Następnie słuchacze UTW pokazali swoje talenty aktorskie w bajce „Król Maciuś”, a po słodkim poczęstunku porwali wszystkich gości, i tych dużych, i tych małych, do wspólnej zabawy.

 

To już czwarty rok działalności Uniwersytetu Pierwszego Wieku utworzonego  z inicjatywy prezydent Marioli Czechowskiej we współpracy z filią Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Piotrkowie Trybunalskim. Program obejmuje zajęcia o charakterze akademickim z elementami działań artystycznych i ogólnorozwojowych. Przeróżne formy przekazywania wiedzy, ciekawe wycieczki, kładzenie nacisku na praktyczne zaangażowanie dzieci, a nade wszystko łączenie nauki z dobrą zabawą – to powoduje, że UPW każdego roku tętni życiem.

 

Zajęcia prowadzone są przez wykładowców z Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach filia w Piotrkowie Trybunalskim, a także pracowników Muzeum Regionalnego oraz Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Bełchatowie. Odbywają się w obu bełchatowskich placówkach.

APO

 

Dzieci otrzymały legitymacje studenckieDzieci otrzymały legitymacje studenckie

 

Wspólny występ chóru Cantabile i chróu Uniwersytetu Trzeciego Wieku Wspólny występ chóru Cantabile i chóru Uniwersytetu Trzeciego Wieku

 

Bal karnawałowy studentów Uniwersytetu Pierwszego WiekuBal karnawałowy studentów Uniwersytetu Pierwszego Wieku to już tradycja