Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Strona głównaNewsAktualnościBezpłatne badania i konsultacje lekarskie

Bezpłatne badania i konsultacje lekarskie

Grafika promująca "Białą sobotę" w województwie łódzkimAby wykonać badania podczas „Białej soboty”, nie trzeba się wcześniej zapisywać

 

9 kwietnia w województwie łódzkim zorganizowana zostanie „Biała sobota”. W ramach akcji organizowane przez Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego, w wybranych placówkach medycznych – także w bełchatowskim szpitalu – będzie można bezpłatnie wykonać badania czy skonsultować się ze specjalistami. Co ważne, z takiej możliwości będą mogli skorzystać również przebywający na terenie naszego województwa uchodźcy z Ukrainy.

 

 „Biała sobota” to dzień, w którym otwarte są placówki medyczne należące do samorządu województwa łódzkiego, a w nich lekarze specjaliści wykonają podstawowe badania i w razie konieczności skierują na leczenie. Chętni będą mogli skorzystać z badania EKG, porad psychologicznych, konsultacji z onkologami. Będzie można bezpłatnie dokonać pomiaru ciśnienia tętniczego, poziomu glikemii, saturacji, a także zaszczepić się przeciwko Covid-19. Co ważne, wszystko bez skierowania oraz wcześniejszych zapisów.

 

Bezpłatne badania będą prowadzone w dziewięciu placówkach medycznych w naszym województwie. Jedną z nich jest bełchatowski Szpital Wojewódzki im. Jana Pawła II przy ul. Czaplinieckiej. Specjaliści będą do dyspozycji mieszkańców w sobotę, 9 kwietnia, między godz. 9:00 a 15:00.

 

Ważne! Badania w ramach „Białej soboty” będą mogli również wykonać uchodźcy z Ukrainy, którzy znaleźli schronienie w naszym województwie.

 

AP

Ulotka dot. "Białej soboty" - wersja polskaUlotka dot. „Białej soboty” – wersja polska

 

Ulotka dot. "Białej soboty" - wersja ukraińskaUlotka dot. „Białej soboty” – wersja ukraińska