Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Strona głównaNewsKulturaBiblioteczne spotkanie z „Książką bez barier”

Biblioteczne spotkanie z „Książką bez barier”

W bibliotece publicznej można wypożyczyć książki z większą czcionkąW bibliotece publicznej można wypożyczyć książki z większą czcionką

 

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna zaprasza na spotkanie „Książka bez barier”. W środę, 26 kwietnia, zaprezentowane zostaną m.in. książki z większą czcionką lub w języku Braille’a, a także urządzenia ułatwiające czytanie osobom z niepełnosprawnościami.

 

To kolejne już wydarzenie, jakie miejska książnica organizuje w ramach swojego autorskiego projektu „Przystanek Biblioteka – Stacja Blisko”. Ponad 42 tys. zł unijnego grantu pozwoliły na przeprowadzenie serii warsztatów integracyjnych i szkoleń, a także zakup dodatkowego wyposażenia przeznaczonego dla czytelników z niepełnosprawnościami. Mowa m.in. o lupach optycznych, tabletach i kolejnych egzemplarzach książek z dużą czcionką.

I to właśnie te nowe nabytki zostaną zaprezentowane w siedzibie głównej biblioteki przy ul. Kościuszki 9 podczas najbliższego spotkania pt. „Książka bez barier”. Odbędzie się ono w środę, 26 kwietnia, o godz. 17:00. Przyjść może każdy, wstęp jest wolny. Więcej informacji można uzyskać w MiPBP im. J. I. Kraszewskiego pod numerem tel. 44 632 25 81.

Zadanie „Przystanek Biblioteka-Stacja Blisko” jest finansowane z projektu „Kultura bez barier”, realizowanego przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w partnerstwie z Ministrem Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Institut für Bildung und Kultur e.V. oraz Fundacją Kultury bez Barier, w ramach Działania 4.3 Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

 

AP

 

Plakat promujący spotkanie Plakat promujący spotkanie „Książka bez barier”